Planujesz zostać doradcą podatkowym? Dowiedz się, co musisz zrobić


Zawód doradcy podatkowego jest dzisiaj niezrównanie cenionym zawodem. Cały czas poszukuje się umiejętnych doradców, którzy świadczą sumienne usługi i mogą rozwiązać problemy, z którymi przychodzą do nich klienci. Dlatego warto jest zastanowić się nad niniejszym fachem, jeżeli w dalszym ciągu nie wybraliśmy, co chcemy robić w życiu. Jakie warunki należy spełnić?
finanse
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Kluczowym czynnikiem jest oczywiście wykształcenie udokumentowane zaliczonym egzaminem. Egzamin przeprowadza Państwowa Komisja Egzaminacyjna, jaka weryfikuje czy kandydat jest przygotowany do świadczenia przedstawianego stanowiska i pod kątem teoretycznym, i pod kątem praktycznym. Do najistotniejszych zagadnień należą np. źródła prawa, administracja finansowa czy rachunkowość.Egzamin obejmuje nie tylko część pisemną, lecz również część ustną, która może być zdawana wyłącznie w przypadku zaliczenia części pisemnej. Jeśli kandydat nie wykaże się właściwą znajomością zagadnień, następny raz może stawić się na egzamin dopiero po trzech miesiącach. Egzamin to nie koniec zmagań potencjalnego kandydata. Jeśli chcesz świadczyć usługi podatkowe, musisz poza tym odbyć dwuletnią praktykę zawodową - usługi doradztwa podatkowego z tej kancelarii w Olsztynie. Na praktykę nie muszą iść osoby, jakie już pracują m.in. na stanowisku księgowego, radcy prawnego czy biegłego rewidenta.


Następnym krokiem jest złożenie wniosku o wpisanie na listę doradców podatkowych. Mamy na to czas w ciągu trzech lat od zdania nadmienionego egzaminu. Do wymogów zalicza się także posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, a także
finanse
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
nieposzlakowanego charakteru, co świadczy o tym, iż kandydat będzie prawidłowo oraz porządnie wykonywać zawód.

Na koniec warto jest poznać zadania, jakie pełni osoba proponująca ten zawód.

By rozwijać się w tym dziale - kontynuuj wyszukiwanie (http://www.cliff-broker.pl/ubezpieczenia/zabezpieczenie-roszczen-odpady-polisa.html) nowych ciekawych treści w różnych artykułach. Kliknij w podany link i studiuj bez ograniczeń.

Do podstawowych należy udzielanie rad podatnikom czy innym osobom interesującym się tematami podatkowymi. W ich imieniu doradcy podatkowi prowadzą także księgi wykorzystywane do celów podatkowych, bez jakich nie można obyć się kierując działalnością gospodarczą. Oprócz tego w firmie doradczej można poprosić o wykonanie deklaracji podatkowej, jaka jest obowiązkiem każdego podatnika oraz o reprezentację przed organami administracji publicznej. Jeśli zatem masz zamiar zostać doradcą podatkowym, już teraz możesz wejść na drogę, jaka zaprowadzi cię do tego celu.