Plusy i minusy oświetlenia LED


Oświetlenie LED parę lat temu podbiło rynek, przysparzając sobie tyle samo fanów, co przeciwników. Nie da się jednak zaprzeczyć, że pomimo pewnych wad, tego typu oświetlenie wykazuje całą listę różnorodnych zalet. Co to za zalety?

LED
Author: Nicolas Buffler
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze, trzeba zauważyć, że choć zakup żarówek LED jest dość kosztowny, to tak naprawdę jest to rozwiązanie szczególnie korzystne finansowo. Taka coraz popularniejsza w naszych domach żarówka LED MR16 świeci ponad 20 razy dłużej od zwykłej żarówki. Wystarczy więc pomnożyć cenę standardowej żarówki razy 20, dorzucić do tego czas, potrzebny na kupienie nowej żarówki oraz na jej wymienienie.

Rachunek jest oczywisty – oświetlenie LED się opłaca. Poza tym, natychmiast po włączeniu żarówka LED otrzymuje całkowitą moc, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w kuchni, albo łazience, gdzie niezbędne jest dobre światło. Przeciwnicy oświetlenia ledowego narzekają na nienaturalne, zimne światło, jakie emitują żarówki LED, jednak z drugiej strony patrząc – nowoczesne technologie umożliwiły zastosowanie światła w dowolnej barwie.

Niemal nieograniczona paleta kolorów światła, wraz z wybranym kątem padania światła, to ogromna swoboda w aranżacji wnętrz. Żarówki ledowe pozwalają więc stworzyć oryginalny, szczególny klimat każdego wnętrza w naszym domu.

Jeżeli odnotujemy ze smutkiem, iż żarówka LED MR16 nie należy do najtańszych, natychmiast przypomnijmy sobie, że oświetlenie LED jest aktualnie najbardziej energooszczędnym źródłem oświetlenia na rynku. Inwestując w tego typu oświetlenie dbamy o domowy budżet, ale również o otaczającą nas przyrodę. Następną zaletą żarówek LED jest fakt, że nie gasną one niespodziewanie, tak, jak dzieje się to w przypadku przepalonej normalnej żarówki.

Światło LED etapami traci na sile, dając nam znać, że czas nabyć nową żarówkę.

Zaintrygowały Cię wątki opracowane w tym artykule? Czujesz jednakże braki? Zatem zachęcamy do nowej strony - idź tutaj (https://elektryczne.eu/karnisze-elektryczne/) i wejdź tam.

Żarówki LED są chętnie wybierane również dlatego, że odznaczają się niską emisją ciepła. Nie ma nic gorszego, niż chcieć poczytać książkę w gorący wieczór, kiedy świecąca żarówka dodatkowo podwyższa nam temperaturę powietrza!