Poddasze zbytnio się ogrzewa, aż nieprzyjemnie tam mieszkać? Zobacz jak można to zmienić


Co można wymyślić, aby pomieszczenie na poddaszu za mocno się nie nagrzało? Świetnym rozwiązaniem będzie wyposażenie okna z poddasza w rolety lub żaluzje. Te drugie zmniejszą dopływ promieni słońca, natomiast rolety do okien dachowych całkowicie zabiorą dopływ słońca.

Jakie istnieją typy osłon na okno dachowe? Zobacz ofertę rolet do okien dachowych. Bardziej znane są rolety (rolety wrocław) tradycyjne, które są wykonane z impregnowanego poliestru. Odznaczają się sporą trwałością, co oznacza, że nie niszczą się, nie przecierają, w dość prosty sposób schodzą z nich powstałe zabrudzenia. Tkanina jest izolowana na wałku ze sprężyną, która jest umiejscowiona w aluminiowej listewce w górnej części okna. Roleta porusza się po bocznych prowadnicach, one dają możliwość zatrzymanie jej w jakiej chcemy pozycji. Spuszczona na dół rozprasza oraz przyciemna promienie słońca, zapewnia miłe zaciemnienie wnętrza. Rolety zaciemniające również robi się z poliestru.

rolety dachowe
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
Jedną ich część zabezpiecza się srebrną albo białą substancją, która odbija światło oraz ciepło. Dzięki czemu nawet jaśniejsza roleta gwarantuje całkowite przyciemnienie pomieszczenia. Takie rolety (rolety na okna) przemieszczają się w bocznych prowadnicach, daje to ich odpowiednie przyleganie do ramy okiennej, przy tym zmniejsza możliwość przechodzenia promieni słonecznych, a jednocześnie pozwala na zatrzymanie ich w konkretnym miejscu. Innym rodzajem są plisy, czyli rolety plisowane. W odróżnieniu od tradycyjnych oraz dających zaciemnienie pozwalają zakryć dowolną część okna dachowego – od dołu, jak i od góry. Mają bardziej wąskie listwy i szyny, nie mają kasety, do której chowane są zwinięte rolety.Przez to wydają się bardziej lekkie. Są jednocześnie bardziej ozdobne. Półprzezroczysta tkanina z poliestru doskonale rozprasza i zmiękcza światło. Plisy odznaczają się trwałością, nawet po kilku latach użytkowania nie rozprostowują się. I jeszcze trzeba omówić żaluzje. Ich największą zaletą jest kontrolowanie kierunku przechodzenia i siły promieniowania słonecznego. Wąskie listewki, które składają się na taką żaluzje mogą być przewracane o 180 stopni, nawet pod różnym kątem. wąskie paski są obustronnie pokryte aluminium, przez co są zabezpieczone przed wilgocią.