Podobne lub przeciwne kolory


Jeśli tworzymy wystrój wnętrza, zawsze w końcu przychodzi taki moment, by dobrać barwy. Znaczenie ma nie tylko wybór konkretnych kolorów, ale również to, czy współgrają one pomiędzy sobą. Możemy wziąć wiele zupełnie różnych barw albo postawić na odcienie jednej tonacji. Jakie wyjście będzie trafniejsze?
Sypialnia w jasnych kolorach
Author: Sofitel Dubai Downtown
Source: http://www.flickr.com
Nie można wprost odpowiedzieć na tak postawiony problem, bo wiele zależy od przeznaczenia wnętrza a także gustu lokatorów. Mimo to, można powiedzieć, że jest kilka reguł, którymi warto się kierować dobierając barwy do aranżacji. Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, czy wolimy postawić na rozwiązanie przeciwstawne lub stonowane. Kiedy już podejmiemy decyzję, pozostańmy przy wybranej opcji, a na pewno uzyskamy dobre efekty. W jakim przypadku bardziej opłaca się wybrać barwy kontrastowe a kiedy podobne kolory okażą się lepszą decyzją? Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci znaleźć - tutaj dowiesz się jaki kolor wybrać do pokoju dziennego).

Sypialnia w jasnych barwach
Author: Sofitel Dubai Downtown
Source: http://www.flickr.com
Kontrast jest dobry zawsze, gdy ważne jest działanie. Niektóre wnętrza są pełne „akcji” – np.

Jeżeli poszukujesz ciekawych informacji na omawiany temat, poczytaj również (https://www.metal-plast.pl/) nas, a zapewne odnajdziesz ciekawe fakty.

kuchnia czy pokój gościnny. Kontrastowe dobieranie barw podkreśla aktywność, wnętrze zyskuje dynamiczny charakter. Nie ma mowy o nudzie. Idąc tym tropem powinniśmy stwierdzić, iż pomieszczenia, które kojarzą się z wypoczynkiem muszą cechować się barwami mocno wyważonymi. Najlepszym przykładem jest tu sypialnia.Właściwy dobór barw jest tak znaczący, bowiem niewłaściwie zestawione kolory mogą nas nawet usypiać albo utrudniać wypoczynek. Przykładowo, mocno nasycone oraz przeciwstawne barwy w okolicy łóżka są w stanie być przyczyną kłopotów z zaśnięciem. A za bardzo wyważone kolory w salonie sprawią, iż staniemy się ospali.

Jeżeli ten wpis Cię zaintrygował, to także ta polecana strona (https://tokarnia-sosenka.com.pl/bombki-ze-styropianu) okaże się dla Ciebie równie interesująca więc wejdź na nią.