Podstawowe informacje o fototapetach - rodzaje materiałów używane do ich produkcji i dostępność wzorów.


Kilkanaście lat temu na rynek materiałów wykończeniowych weszły przebojem fototapety. Ogromnie przyczynił się do takiego stanu rzeczy technologiczny postęp, opracowano wydajne, nowoczesne i niedrogie techniki drukowania, dzięki czemu cena fototapet znacznie spadła i stały się one dostępne w zasadzie dla wszystkich.
fototapeta w pokoju dziecięcym
Author: kristin klein
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj bez najmniejszego problemu zamówić można dla siebie w zasadzie każdą fototapetę, przygotowaną na taki wymiar, jaki będzie potrzebny. Chcąc kupić fototapetę na samym początku należy wybrać rodzaj materiału, na jakim będzie ona przygotowana. Do dyspozycji jest ich kilka, odróżniają się one znacznie parametrami, wytrzymałością no i oczywiście ceną. Najmniej kosztują fototapety papierowe, wykonane są one na papierowym podkładzie i powleczone cieniutką warstwą folii. Są one dość delikatne, niezbyt odporne na zmywanie i zanieczyszczenia, lecz te wady rekompensuje stosunkowo niska cena. Dużo wytrzymalsze są fototapety lateksowe, po pierwsze mają one większą grubość, więc są łatwiejsze w klejeniu, a poza tym dzięki temu, że zawierają lateks to można do ich mycia używać namoczonej gąbki.fototapeta samochód
Author: Andrew Caw
Source: http://www.flickr.com
Ostatnim popularnym rodzajem podłoża do fototapet jest winyl - tu parametry oraz wytrzymałość są naprawdę wysokie, ale cena również będzie adekwatna do nich. Winylowe fototapety nie tylko doskonale wyglądają po przyklejeniu, dzięki temu że mają żywe, naturalne barwy. Oprócz tego mają sporą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć, dzięki czemu doskonale będą się sprawdzać w mokrych miejscach, takich jak kuchnie albo łazienki.

Zobacz ten użyteczny link (https://www.apdmarket.pl/1480-lampy-do-salonu-i-sypialni) - opisuje on zbliżoną tematykę i z pewnością też Cię zaabsorbuje. Nie czekaj więc i kliknij tu!

Po wybraniu podłoża kolejnym krokiem powinno być wybranie wzoru który zostanie wydrukowany. W tej kwestii jest bardzo duża dowolność. Można podesłać swoje zdjęcie, wystarczy że mieć ono będzie odpowiednią jakość.

Poza tym można skorzystać z gotowego katalogu wielu tysięcy zdjęć, i wybrać coś, co się spodoba. Przykładowo na fototapety dla dzieci bardzo często wybierane są motywy samochodów czy rycerzy, a dziewczynki raczej będą wolały zwierzęta albo kwiaty - sprawdź.