Pomysłowe wskazówki w jaki sposób urządzić małą sypialnię


Wybierając nowe mieszkanie lub dom podstawową rzeczą jaką musimy zrobić jest wybranie przeznaczenia poszczególnych pokoi. Największe pomieszczenie zazwyczaj przeznaczamy na tzw. salon, czasem nazywany także pokojem gościnnym. Mniejsze pokoje głównie przeznaczamy na sypialnię, biuro, pokój dziecinny, itp.


meble do sypialni
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Sypialnią często staje się malutkie pomieszczenie, gdyż uważamy, iż przeznaczamy je tylko do spania. To złe myślenie. W sypialni spędzamy sporo czasu i czasami jest to pomieszczenie do wypoczynku także podczas dnia. Niewielką sypialnię trzeba więc tak zagospodarować, by dawała wrażenie sporej i przestrzennej. Centralnym meblem w każdej sypialni jest łóżko.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło magnat lozka a znajdziesz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapamiętasz.

Wybierając je trzeba kierować się naszą wygodą – wygląd jest sprawą drugoplanową, przecież to pomieszczenie tylko dla nas. W przypadku sypialnia jest maleńka, nie można kupować łoża z grubymi, wysokimi czy ozdobnymi wykończeniami gdyż zrobi to złudzenie, że pokój ma mniejszą powierzchnię. Więcej wskazówek znajdziesz tutaj:

W sypialni, przy łóżku powinniśmy dać szafka nocna na budzik, telefon czy lampkę nocną. Dużo osób lubi dać w sypialni kino domowe. Nie jest to za dobry pomysł, ale jeśli już nie mamy innej możliwości, to nie dawajmy wraz z TV szafki RTV. Optymalniejszym rozwiązaniem jest powiesić telewizor na ścianie


Mała sypialnia w kolorze białym
Author: www.lovingit.pl
Source: www.lovingit.pl
Dodatki i inne drobiazgi zminimalizujmy w tym pomieszczeniu do minimum. Powinniśmy pamiętać, że mamy w nim głównie relaksować się i wypoczywać. Niech na szafce stanie jedynie puzderko z biżuterią i dwa-trzy zdjęcia z bliskimi. Unikniemy wtedy bałaganu, która będzie może być męcząca. Również nie trzeba przytwierdzać nic nad łóżkiem, trzeba mieć dużo przestrzeni nad sobą. Nie polecamy szczególnie ciężkie szafki – warto sobie przywiesić w tym miejscu duże zdjęcie, albo malarskie dzieło.