Powiększamy pomieszczenia za pomocą fototapet


W jaki sposób spowodować, by mały przedpokój powodował wrażenie troszeczkę szerszego, zaś malutka sypialnia zyskała kilka dodatkowych metrów?


Nic tak nie zwiększa optycznie niewielkich wnętrz, jak odpowiednio dobrana fototapeta lub nalepka ścienna. Podpowiemy dziś jakie wzorki, motywy i barwy najlepiej wybierać, aby oszukać nasze oczy oraz zmysły a także otrzymać efekt ponadprogramowej powierzchni.

Zaciekawił Cię ten wpis oraz zawarte w nim treści? Nowe informacje ze strony (https://anotis.pl/blog/ogrodzenia-kielce/) oczekują na pod podanym linkiem. Zapraszamy!

Pierwszym jak też niezawodnym podejściem na atrakcyjny efekt wizualny we wnętrzu będzie fototapeta z perspektywą. Są to fototapety bądź nalepki ścienne z motywem drogi, uliczki albo alejki. Przetestujcie sami, jak poetyczne włoskie uliczki czy romantyczne alejki świetnie stworzą iluzję głębi, która doda przestrzeni. Podobny wynik można uzyskać stosując fototapety w geometryczne, abstrakcyjne wzory. Podobny rezultat możemy uzyskać wykorzystując fototapety z dinozaurami.
klucze
Source: www.morguefile.com


Innym, równie efektownym i skutecznym sposobem jest fototapeta z krajobrazem. Piękne pejzaże, otwarte jak też ogromne powierzchnie, jak przykładowo panoramy miast, góry lub egzotyczne wybrzeża kreują wrażenie, że nasza ściana staje się niby duże okno szeroko otwarte na świat. Kolejnym sposobem jest wykorzystanie mocy, która drzemie w barwach a także kontrastach. Sprawdzi się tutaj na pewno fototapeta taniec.


Wszyscy prawdopodobnie znają kardynalną zasadę, że jasne kolory wizualnie powiększają mieszkanko, zaś ciemne zmniejszają je. A więc, ażeby uzyskać rezultat ponadplanowej przestrzeni wybierajmy fototapety w wyraźnych kolorach na przykład w pastelowe, łagodne wzorki.