Projektując swoją sypialnię, nie zapominaj o stoliku nocnym, to doprawdy ważny dodatek


Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem, gdzie odpoczywa i relaksuje się po ciężkim dniu. Projektowanie pokoju sypialnego ma wielkie znaczenie i powinno się poświęcić mu dużo uwagi, dostosowując pomieszczenie do własnych upodobań. Podczas urządzania sypialni mnóstwo uwagi poświęca się dobraniu mebli, a zwłaszcza łóżek. Nie da się jednakże zapomnieć także o innym wyposażeniu pokoju, gdyż także ono posiada znaczenie dla komfortu korzystania z sypialni.

Szafki nocne - przydatne i wciąż pod rękąwięcej
Author: Bonsoni.com
Source: http://www.flickr.com
Szafki nocne są nieodłącznym towarzyszem łóżka i bardzo często stanowią część kompletu mebli sypialnianych. Należy niemniej przyznać, że mało osób poświęca im należytą uwagę, bo to właśnie łóżko (łóżko producent) zaprząta najwięcej uwagi w czasie wybierania wyposażenia do pokoju sypialnego. Jednakże stoliki oraz szafki nocne są bardzo przydatnym wyposażeniem, dzięki któremu spoczywając w łóżku, można mieć w pobliżu niezbędne przedmioty. Trzeba poświęcić im trochę więcej zainteresowania oraz dopilnować, by okazały się nie tylko ładne, lecz także wygodne w użytkowaniu.

Szafka nocna może mieć przeróżną formę

W salonach meblowych można spotkać bardzo interesujące komplety mebli sypialnianych. Często składają się one z łóżka, szafek nocnych oraz większej szafy lub komody. Szafki nocne mogą być scalone z łóżkiem lub mogą stać osobno. To drugie rozwiązanie bywa znacznie praktyczniejsze, bo pozwala na dowolne aranżowanie pokoju oraz zmianę jej wystroju według wymogów. Szafki nocne bywają otwarte lub zabudowane. Zabudowane półki - z szufladami albo drzwiczkami - będą doskonałym pomysłem, kiedy pragnie się wewnątrz trzymać osobiste drobiazgi. Otwarte półki pełnią role dekoracyjne, istnieje możliwość, by na nich poukładać zdjęcia, ozdoby oraz książki.

Dostosuj stoliki do wystroju pokoju

Zdarza się, że użytkownicy sypialni zakupią tylko łóżko, a następnie pragną dobrać do niego szafki nocne. W takiej sytuacji warto kupić stoliki, które będą się ładnie komponować z resztą wyposażenia, zarówno pod kątem stylu jak i kolorystyki (link do artykułu topeshop). Dobrym rozwiązaniem może okazać się też wizyta u stolarza i zamówienie specjalnych stolików do zakupionego łóżka. Fachowiec na pewno pomoże wybrać zbliżoną płytę meblową i stworzy właściwy projekt umeblowania.