Prywatne finanse


Praktyka pokazuje, że nie umiemy zarządzać naszym budżetem domowym. Nie widzimy także potrzeby, aby począć to czynić. Stąd wydajemy większą ilość aniżeli musimy, natomiast oszczędzamy mniej, aniżeli byśmy mogli.
I zupełnie nie wiemy, co dzieje się z naszymi pieniążkami.


Odstępstwem nie są tu nawet osoby, które z finansami mają do czynienia na co dzień, w swej pracy zawodowej: ekonomiści, księgowi. Kłopot polega przede wszystkim na tym, iż albo zupełnie nie panujemy nad transferem pieniędzy w domowym budżecie, albo panujemy wyłącznie do pewnego momentu. Właściwie nikt nie ma kłopotów na etapie początkowym, zatem w momencie otrzymania comiesięcznego dochodu.

Doskonałe okazje, najniższe ceny! To wszystko jest tutaj, chodź, spójrz na serwis (https://www.pap.pl/mediaroom/842979,pomagaja-polakom-splacic-swoje-dlugi.html), a bez wątpliwości się nie zawiedziesz!

Tutaj przeważnie jesteśmy w najwyższym stopniu kompetentni – dokładnie wiemy, jak wiele zarabiamy, dokładnie analizujemy Alior konto firmowe. W przypadku, kiedy sami prowadzimy firmę, również za każdym razem szczegółowo wiemy, jaki zysk wypracowaliśmy w danym miesiącu oraz jakie uposażenie sobie wypłaciliśmy. Natomiast zapanowanie nad wydawaniem wypracowanych pieniędzy i mądre zagospodarowanie potencjalnych nadmiarów finansowych przychodzi nam niesłychanie trudno.

Zainteresował Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to w źródle też odnajdziesz coś, co okaże się warte Twojego zainteresowania. Kliknij więc ten link!

Na owym etapie na ogół zaczynamy gubić się, natomiast pod koniec miesiąca frapujemy się nieraz, jak to się stało, że tak wiele wydaliśmy.


plakat filmowy
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Najważniejsze w tym wszystkim to zrozumieć, że nasz prywatny budżet zasługuje na to, aby prowadzić go jednakowo, jak budżet firmowy, a zatem dokładnie znać całą strukturę dochodów oraz rozchodów - .
Po kilku miesiącach prowadzenia domowej księgowości będziemy już mogli dokładnie określić średni miesięczny pułap kosztów koniecznych (czynsz, opłaty stałe) oraz przyjrzeć się bliżej pozostałym wydatkom, dzieląc je na ważne (utrzymanie, konieczne ubiory, kursy językowe, sport itd.) oraz mniej istotne (rozrywka, gazety, lektury, wyjazdy etc.) Czasami okazuje się iż konieczna będzie Vivus pożyczka.