Płytki ceramiczne jako jedyne w swoim rodzaju podejście


Jedną z trudności, z którymi borykamy się przy urządzaniu domu, jest wybór glazury do toalety i kuchni. Płytki ceramiczne to idealne rozstrzygnięcie w tych pomieszczeniach, w jakich ściany i podłogi mają stały kontakt z wilgocią, a z uwagi na charakter takich wnętrz, nieodzowne jest też zachowanie higieny.
filiżanka kawy
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com


oferty
Author: Röben Polska Sp. z o.o.
Source: Röben Polska Sp. z o.o.


Płytki kuchenne powinna cechować duża klasa ścieralności nawet przydatna strona, dobrze odwiedzić. Matowa nawierzchnia - (bieżnia sportowa) płytek posiada mniejszą śliskość i jest bezpieczniejsza. W owym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się płytki wytrzymałe na kwasy spożywcze i pigmenty, także znaczna odporność na uderzenia i na duże temperatury.


Dobór płytek ceramicznych do pomieszczenia jest zależny od tego, jak często i w jaki sposób z niego korzystamy. W łazience największym zagrożeniem bywa wilgotność, toteż można sobie w niej pozwolić na luksusowe wykończenia kamienne. Nie nadaje się zaś klinkier, jaki ma tendencje do tworzenia przebarwień pod wpływem wilgotności zobacz nasze łazienki. Płytki do łazienki muszą być wodoodporne, posiadać antypoślizgową nawierzchnię.


Wypada mieć na uwadze, że odcienie rozmaitych partii produkcji nie zawsze są bliźniacze. Choć kolor jest złożony według tej samej receptury, po wypaleniu w piecu jest w stanie się minimalnie różnić kolorem od różnych partii. Lepiej nie dobierać płytek rozmaitych producentów, zwłaszcza w jednej płaszczyźnie. Zawsze będą posiadały różną grubość i inne rozmiary.
Wolno zestawiać mozaikę szklaną i gres, czy inne kontrastowe surowce, należy się jednak liczyć z utrudnieniami przy konstruowaniu i niedopasowaniem wymiarów. Warto szukać płytek rektyfikowanych, jakich krawędzie są wygładzane po procesie produkcji.