Płytki jako najpopularniejszy materiał do wykończenia ścian i posadzek w łazience


Zwykle do urządzenia toalety przywiązujemy dużą wagę. Jako niezwykle prywatne pomieszczenie jest wyrazem osobistego gustu, a nierzadko również wyobraźni właścicieli.


Toaleta może być fantastyczna dzięki wykończeniu, nawet kiedy jej wyposażenie jest tradycyjne.


płytki ceramiczne
Author: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Source: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.Każdy, kto usiłował wybierać płytki do łazienki wie, że od nadmiaru barw, wzorów, również pomysłów można dostać zawrotu głowy.

Absorbuje Cię zamieszczony w tym serwisie tekst? Kliknij więc dodatkowo ten link i przeczytaj więcej ciekawostek na omawiany problem!

Sklepy proponują glazurę, terakotę, gres, płytki ceramiczne wszelkich formatów i odcieni. Szukając płytek na ściany i podłogi trzeba pamiętać, że klimat łazienki ustanawiają również meble, urządzenia sanitarne i baterie. Wybierając płytki do łazienki, kierujemy zwykle uwagę jedynie na ich powierzchowność, niekiedy także na cenę, a zapominamy o niezwykle ważnych parametrach technicznych.


płytki do łazienki
Author: DoDEA
Source: http://www.flickr.com


Nadal najpopularniejszym surowcem do wykończenia zarówno ścian, jak i posadzek w łazience są płytki i mozaika ceramiczna - o mozaikach ceramicznych.

Po przestudiowaniu tego tekstu, odkryj także pozostałe wiadomości na przedstawiany wątek, które okażą się podobnie absorbujące.

Są bowiem proste w utrzymaniu czystości, trwałe i dają prawie bezgraniczne możliwości urządzania wnętrza.


Posadzka w łazience winna być bezpieczna, toteż nabywając płytki do jej wykończenia powinniśmy wybrać takie, które są pokryte szczególnym, antypoślizgowym impregnatem, albo szkliwem, z rozmaitego typu żłobieniami, bądź wzorami.


Nie poleca się zaś stosowania płytek szkliwionych, gdyż ich powierzchnia w połączeniu z wodą staje się niezwykle śliska.


Należałoby również pamiętać, że na podłodze pod każdym względem nie można układać płytek ściennych, albowiem są one mniej wytrzymałe na zarysowania, uderzenia, ścieranie, są mało wytrzymałe i śliskie.