Rolety , a więc dekoracja okna w pokoju malucha


Rewelacyjnym sposobem funkcjonalną dekorację w pokoju malucha są rolety okienne. Dopasowując odpowiedni wzór można stworzyć miły nastrój, a równocześnie zwiększyć komfort zaciemniając wnętrze. W tak kolorowo wykończonym pokoju malec będzie znacznie lepiej wypoczywał.
W dodatku, zaciemniając pokój stworzymy bardziej odpowiednie warunki do drzemki. Oto kilka wskazówek jaką roletę wybrać w przypadku pokoiku dziecka.

rolety
Author: Nina Matthews
Source: http://www.flickr.com
Musimy pamiętać, by roleta, którą chcemy zainstalować w pokoju dziecka nie jedynie pięknie się prezentowała, ale także była bezpieczna. To jednak nie problem. Na rynku bowiem dostępne są fivaro.pl rolety dziecięce, które doskonale sprawdzą się nawet w pokojach najbardziej wymagających dzieci.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak myślisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie (https://www.boro-laser.com.pl/wzory/teksty/podziekowania_dla_nauczycieli.htm), którą tutaj znajdziesz, również jest coś wartościowego.

Innowacyjne technologie pozwalają zaprojektować na przykład fotoroletę z wybranym przez malucha obrazkiem. Rolety mogą być barwne i uszyte z drukowanych tkanin. Mnogość wzorów jest niemal nieograniczona, dzięki czemu łatwo znajdziemy roletę zgodną z ulubionymi motywami naszej pociechy i bez trudu dopasujemy dekorację okna do stylistyki reszty wyposażenia.

Sklepy zapewniają rolety dziecięce w dobrej cenie, które możemy prosto wyczyścić na oknie lub zdjąć wyprać. Rolety z z plastiku możemy myć za pomocą łagodnych detergentów. Jeżeli natomiast kupujemy roletę z materiału, to powinna być ona wykonana z materiału, który możemy prać w 60 stopniach Celsjusza, bo tyko w tak wysokiej temperaturze usuwane są bakterie oraz alergeny. Dodatkowym plusem będzie niepalność materiału.
Ze względu na bezpieczeństwo rekomenduje się także, aby wspomniane dekoracje projektować tylko do wysokości parapetu. Powinno się też zwrócić uwagę czy w zasięgu dziecka nie wiszą sznurki, które malec mógłby pociągnąć, bądź się w nie zaplątać. Odpowiednim rozwiązaniem może być roleta sprężynowa, czyli taka, która ma mały uchwyt wyłącznie w dolnej krawędzi.