Rozliczamy się ze Skarbówką tak żeby zdążyć w terminie


Każdy, kto ma firmę powinien wypełnić deklarację podatkową. To istotne, by pamiętać o tym, żeby zdążyć na czas. Bo jeśli okaże się, że złożyliśmy PIT za późno, to będziemy musieli zapłacić karę, chociaż może nas uratować kajanie się. Przy składaniu po terminie PIT-u trzeba dodać list , który ma przedstawiać nasze poczucie winy i ogólny powód sytuacji. Osoby, które mają działalność gospodarczą powinny wypełnić pit 36.
podatki
Author: Anka Albrecht
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście tu również powinniśmy uważać, bo w pewnych sytuacjach trzeba uzupełnić inny PIT. Dlatego najsensowniej dokładnie sprawdzić informacje, jakie zostały zawarte na stronie www Urzędu Skarbowego albo przyjść do siedziby Skarbówki, gdzie podlegamy i o wszystko wypytać. Można też pójść do księgowego i się podowiadywać, co i jak. To ważne, żeby znaleźć właściwy druk, bo do każdego druku jest książeczka z wiadomością w jaki sposób wszystko pouzupełniać. Gdy wybierzemy nieodpowiedni PIT, to nic nam nie będzie pasowało i nie uda nam się owego zeznania uzupełnić. Nie jest to coś bardzo trudnego, tylko na wstępie prowadzenia działalności możemy mieć z tym problem, potem nie będzie żadnych kłopotów. Uzupełnienie deklaracji podatkowej

Co roku powinniśmy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Sporo osób się cieszy, bo może dostać zwrot, ale sporo osób raczej nie jest zadowolonych, bo powinni płacić. Ale wszyscy powinniśmy nie zapominać jak istotne jest to, żeby wypełnić i złożyć PIT (polecamy program do rozliczenia pitu) do określonego terminu. Oczywiście, gdy chodzi o pity 2016, to nie różnią się one od tych sprzed roku. Dlatego nie powinniśmy mieć problemu z uzupełnieniem deklaracji. Choć jak wiadomo sporo osób korzysta z pomocy księgowych lub znajomych, którzy są bardziej biegli, gdy w grę wchodzą obliczenia. Ogółem rzeczywiście powinniśmy pomyśleć o tym, by rozliczyć się drogą internetową. Więcej na ten temat: link.
Ministerstwo Finansów stworzyło platformę, dzięki której można w każdym miejscu, w którym mamy dostęp do sieci, porozliczać się. Jest to rzeczywiście niesamowite ułatwienie. W szczególności, że po zalogowaniu się okazuje się, że część rubryk mamy już uzupełnione. Dlatego jeżeli do tej pory jeszcze nie mieliśmy okazji składać e-deklaracji, tylko za każdym razem stawialiśmy na standardowe metody, to rzeczywiście dobrze to zmienić.