Spodziewasz się dziecka? Sprawdź, w co wyposażyć pokój maluszka


Oczekiwanie na maluszka to czas pełen szczęścia, lecz i potrzeba poczynienia odpowiednich przygotowań, aby nowy członek naszej rodziny miał wszystko, co jest niezbędne do opiekowania się nim. Poza ubraniami, kosmetykami dla niemowlaczków, butelkami i pieluchami wymagane jest również urządzenie pokoju dla naszego dziecka. Co musi w nim stanąć, aby niczego nam nie zabrakło?

Dziecko i rodzic, chłopiec
Author: Monthly_M
Source: Fotolia
Nade wszystko – łóżeczko. To fundamentalny element aranżacji królestwa małego człowieka. Bezpieczne łóżeczko powinno być wykonane z niemalowanego drewna, chyba że użyto atestowanych, ekologicznych farb. Do łóżeczka konieczna jest pościel – zanim maluch dorośnie i będzie chciał prześcieradło z Monster Hight, wybierz mu delikatną kołdrę w słodkie misie. Pościel powinna być antyalergiczna, gdyż coraz więcej bobasków cierpi na wszelakiego typu uczulenia. Poza łóżeczkiem pomocny będzie przewijak, aby młoda mama bądź tata mogli przewijać na nim swoją pociechę. Nie kupuj za niskiego przewijaka, gdyż przymus bezustannego schylania się może błyskawicznie dać o sobie znać. Cenionym meblem w pokoju malucha jest też komfortowy fotel dla mamy, albowiem karmienie niemowlaczka może się przeciągać nawet do godziny. Natomiast by dać radość maluszkowi, idealna będzie huśtawka Bright Star - atrakcje dla dzieci -sewis www . Ma kilka prędkości bujania, które wybieramy zależnie od tego czy chcemy zabawić, czy ukołysać szkraba. Dzięki pasom bezpieczeństwa maluszek jest porządnie zapięty, a dla zwiększenia frajdy huśtawki zaopatrzone są w głośniki grające przyjemne melodyjki i zabawki, na przykład grzechotki. Warto jest także zastanowić się czy kupić kojec dla dzieci, jaki można ustawić w dużym pokoju, aby móc zrealizować niezbędne obowiązki, jednocześnie mając na oku dziecko. Kojec można przenosić w różne miejsca, w zależności od tego, gdzie go potrzebujemy. W pokoju malucha przyda się także komoda, by mieć gdzie poukładać ubrania oraz pieluszki.

mała dziewczynka
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Idąc na zakupy zrób listę niezbędnych produktów, by niczego nie przegapić. Na pewno nie kupisz wszystkiego za pierwszym razem, lecz orientując się, za czym powinieneś się rozglądać, łatwiej ci będzie znaleźć całe wyposażenie do pokoju maluszka oraz zaplanować finanse, niezwykle ważne podczas większych zakupów. Decyduj się na pewne marki, na przykład Easy Go, aby być pewnym, że twoje dziecko jest bezpieczne. Kojce i foteliki - kojce.