Sposób na zysk - obligacje komunalne, obligacje skarbowe


Author: materiały prasowe
Niedawna afera z bankructwem kłamliwej firmy inwestycyjnej z Pomorza uświadomiła społeczeństwu, że nie można inwestować oszczędności w nieznanych rękach.
Ten krach zaufania do parabanków czynie, że częściej wybierane są sposoby inwestowania gwarantowane przez centralne instytucje.

Przeczytaj ten ciekawy artykuł i odkryj więcej tutaj (http://www.logintrade.pl/kontakt). Z pewnością nie pożałujesz. Nie czekaj dłużej! Zrób to teraz!



I ja także doradzam wszystkim tę formę powiększania gotówki. Stopa zarobku nie jest wielka, a zysk przychodzi po kilku latach, ale jednak jest to stabilna działalność inwestycyjna nie obarczona możliwością oszustwa i zniknięcia włożonych pieniędzy. Przedstawię teraz trzy interesujące typy inwestowania. Na pierwszy ogień idą obligacje skarbowe

Obligacje skarbowe są papierami wartościowymi, drukowanymi przez władzę w celu zrównoważenia deficytu centralnego. Polsce ruina nie zagraża, zatem ludzie mogą spać spokojnie, czekając na zysk. Minister Finansów planuje raz na określony czas następne emisje papierów wartościowych. Pojawiają się różne daty wykupu - najkrótszy okres to 2 lata, najdłuższy to dziesięciolecie. Oprocentowanie zależy właśnie od tych ustaleń. Indywidualnych inwestorów dotyczy określony rodzaj papieru wartościowego – obligacje oszczędnościowe. OS rynkowe są emitowane dla przedsiębiorstw i instytucji. Obligacje skarbowe są uprawnione do obrotu rynkowego, czyli można je odsprzedać.

Gpwcatalyst - obligacje skarbowe
Source: Gpwcatalyst.pl
Obligacje komunalne są emitowane przez instytucje municypalne i przez nie gwarantowane. Obecnie obserwuje się silną tendencję pożyczkową polskich metropolii, dlatego podaż obligacji jest dość spora. Człowiek, który wybrał obligacje komunalne, bezpłatnie ma w pakiecie radość. Dobrze jest popatrzeć chociażby na stadion albo na budynek, wzniesiony za nasze obligacje, prawda?

kolejnym dokumentem wartościowym, jaki w tym tekście zaprezentuje, są listy zastawne. Nie są emitowane przez instytucje publiczne. Drukują je i obracają nimi banki hipoteczne. Dostały wzmiankę w moim tekście dlatego, że listy zastawne publiczne są gwarantowane przez centralne urzędy państwowe, takie jak Narodowy Bank Polski czy Skarb Państwa.


Author: B.S.