Sposoby na aranżację własnego mieszkania


Kiedy już dorobimy się własnego kąta marzymy o tym żeby było ono perfekcyjne. Mamy nareszcie okazję by zrealizować od dawna przemyślane pomysły na aranżację pokoi. Często jednakże zamiary te muszą być skonfrontowane z możliwością portfela, osiągalnością wymarzonych mebli oraz dodatków w sklepach z wyposażeniem oraz obowiązującą modą. Na które aspekty należy zwrócić największą uwagę?

 
Głównym ogranicznikiem naszych planów jest powierzchnia lokalu. Czasami musimy zrezygnować z niektórych elementów i skorzystać z wersji bardziej kompaktowych. Jednakże, inspiracji i koncepcji jest tak wiele, że z pewnością znajdziemy coś kompromisowego, co nas zadowoli. Kobiety w większej mierze skupiają uwagę na aranżacje kuchni.
kolorowa lampa wisząca
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Można tu wybierać pomiędzy kuchnią otwartą i zamkniętą. Ta decyzja w bezpośredni sposób determinuje późniejsze umeblowanie kuchni. Otwarte kuchnie z blatem lub wyspą gwarantują większą przestrzeń i otwarcie pomieszczenia na drugi pokój. Dzięki takiemu rozwiązaniu znajdując się w kuchni nie izolujemy się od reszty mieszkańców.Więcej na
  


Równie ważnym miejscem w mieszkaniu jest łazienka. Aranżacje łazienek zawsze są ograniczone jej powierzchnią a zatem przymusem doboru wanny albo prysznica. Ten niezbędny sprzęt każdej łazienki w dużej mierze waży na sposobie zaplanowania reszty miejsca. W nowych konspektach, właśnie w łazience właściciele pozwalają sobie na puszczenie wodzy fantazji i decydują się na oryginalną tonację oraz wyposażenie.
 
Pokojem, w którym możemy bardziej liczyć na zaangażowanie panów jest salon. Największy pokój w domu jest miejscem, gdzie najczęściej nasza rodzina spędza wspólnie czas. Wystrój salonu poza swoją funkcją rozrywkową oraz relaksującą często także sprawuje rolę jadalni. Zależnie od naszego trybu życia oraz spędzania wolnego czasu adekwatnie wyposażymy to wnętrza. Jeżeli często zapraszamy gości wystrój będzie bardziej odpoczynkowy. Jeżeli zaś zdarza nam się pracować w domu część pokoju przeznaczymy na kącik do pracy. Wszelkich możliwości i pomysłów na wystrój wnętrz jest mnóstwo. Postarajmy się zbudować miejsce idealne dla siebie.
Zobacz też