Sposoby na prywatność w domu


Mówi się, że kuchnia jest centrum domu i faktycznie tak jest. To tu koncentruje się życie domu. Przygotowujemy tutaj jedzenie, nieraz dzieci pod naszym nadzorem odrabiają własne zadania. To tutaj kumuluje się większa część naszej domowej aktywności.
łóżko
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Choć jesteśmy istotami stadnymi czasem chcemy momentów samotności. Azylu w którym to my rozstrzygamy kiedy oraz kogo wprowadzić. To jakie wnętrze w naszym domu będzie spełniać tę funkcję zależy od własnego usposobienia oraz czasem i okoliczności. Dla przykładu dla mężczyzny może to być drewutnia - miejsce gdzie na skutek pracy może obniżyć napięcie. Dla Damy może to być ogródek w którym w pokrewny sposób prawdopodobne jest osłabianie stresu.

Nie ulega wątpliwości inaczej ma się sprawa jeśli na azyl popatrzymy jako na miejsce gdzie można spełniać potrzebę bliskości. Wtedy wiadomo pierwszym miejscem które przychodzi do głowy jest alkowa. Wystrój takiego miejsca jest zagadnieniem nieco skomplikowanym - polecam Sypialnia (meble do sypialni nowoczesne) powinna bowiem spełniać 2 role: komfortowego miejsca do spania oraz równocześnie aranżować unikalną atmosferę integrującą pragnienia często 2 osobowości. Tak więc wystrój powinna być jak nigdzie w innym miejscu w domu konsekwencją kompromisu tak, by nasz partner i my sami czuli się komfortowo.
łóżko
Author: Tempur
Source: Tempur
Pewnie znaczna liczba ludzi zgodzi się z twierdzeniem, że jednym z bardzo istotnych elementów sypialni jest łoże. Winno ono mieć kilka cech; po pierwsze powinno być ono dobrane do zadań które ma pełnić - inne będzie łóżko do alkowy kawalera, zaś inne do alkowy małżeńskiej. Zrozumiałe jest iż pierwszym parametrem który weźmiemy pod rozwagę jest rozmiar łóżka. Myślę że do wspólnej sypialni najbardziej właściwe będą łóżka 180x200. Są one tak duże, że komfortowo użytkować je mogą dwie osoby.

W handlu osiągalnych jest dużo odmian łóżek. Aktualnie najbardziej atrakcyjne są łóżka sosnowe. Drzewo sosnowe jest interesującym surowcem, jednakowo porządnie wygląda półprodukt ten surowy jak i wygładzony instrumentami stolarza. Sosnowe łóżka 18łóżka 180x200 (łóżka 180x200)pialni w sznyt skandynawski. Naturalnie dobrze jeśli nasze łóżeczko będzie wyposażone w siennik ze sprężynami, gdyż wtedy całe łóżko będzie porządniejsze. Właściwie w tym pomieszczeniu nie może być zbyt wiele elementów by nic nie dekoncentrowało nas.