Sprawny i łatwy w obsłudze portal podatkowy


Ministerstwo Finansów udostępniło dla obywateli nowatorski, funkcjonalny i bezproblemowy w obsłudze system teleinformatyczny administracji fiskalnej, wspierający podatników w prawidłowym zrealizowaniu obowiązków skarbowych.
maszyna
Source: sxc.hu


Tworzy się z dwóch fragmentów, części ogólnodostępnej i indywidualne konto podatnika po zalogowaniu.
Portal podatkowy oferuje swoim użytkownikom zeznania, które można wysłać drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje, a także wiadomości dla podatnika które dotyczą zrealizowania i przekazania formularzy skarbowych przez Internet. Na portalu podatnik odnajdzie też aktualności - http://aspatrust.com/aktualnoscipl/ - i formularze interakcyjne dla zaświadczeń składanych drogą elektroniczną, oraz zestaw wiadomości na temat programów nieodzownych do ich zgodnego wysyłania. Są dostępne każde informacje i broszury pomocne i ważne dla płatników rozliczających się drogą elektroniczną, również informacje o najświeższych sposobach technologicznych wprowadzanych w tym programie.


Indywidualne konto po zalogowaniu stanowi bezpośredni przewód łączności z organami podatkowymi i umożliwia dojście do osobistych danych podatkowych. Płacący podatki ma bezpośredni dostęp do składnych zeznań, bądź wiedzionych różnych zagadnień. Zarejestrowanie na portalu gwarantuje nie tylko przesyłanie deklaracji bezpośrednio z osobistego konta, lecz także pozwala na elektroniczną komunikację z administracją podatkową dzięki składaniu i przyjmowaniu dokumentów do administracji podatkowej.
Portal jest bardzo użytecznym rozwiązaniem dla każdych podatników, bowiem bez wychodzenia z budynku załatwią wszelakie kwestie połączone z podatkami.