Taśmy LED jako fenomenalne rozwiązanie oświetleniowe


Taśmy LED to rewelacyjne wyjście, by oświetlić pokój, biuro, bądź też ogród. Ważkimi cechami taśm LED są giętkość, oraz prostota montażu. Kluczowymi walorami towaru jest istotna oszczędność energii elektrycznej, oraz mała temperatura w czasie świecenia.


Pogięta taśma ledowa
Author: ricardo lafuente
Source: http://www.flickr.com
Taśma LED 5050 jest osiągalna w przeróżnych barwach, także z przeróżnymi pułapami szczelności. Taśmy LED stają się w obecnych czasach nieomal wszechstronnym wyjściem użytkowanym w oświetleniu. Dzięki swoim niezwykłym cechom można je bez najmniejszego kłopotu użyć we wszelkich punktach, nawet tych najciaśniejszych, gdzie użycie wszelkiego innego światła byłoby nierealne.

Z uwagi na swą elastyczność perfekcyjnie nadają się do montażu w mieszkaniu, jak też w profesjonalnych aranżach świetlnych, gdzie niezwykle ważne jest utworzenie stosownej oprawy świetlnej. Używanie taśmy przekształca miejsce, także tworzy w nim przyjemny nastrój i przyjemną atmosferę dla zamieszkujących w nim ludzi.

Wszelkie taśmy diodowe różnią się od siebie odcieniem światła, gatunkiem użytych diod, kolorem podstawy, oraz stanem ochrony na warunki pogodowe. Taśma LED RGB 5050 jest taśmą, która daje możliwość uzyskania dobrego efektu kolorystycznego. Przez regulację napięcia, za pomocą sterownika, na każdym z 3 przewodów kolorystycznych RGB możemy uzyskać wynik mieszania się kanałów kolorystycznych.

Dla osiągnięcia rezultatu kolorystycznego taśmy LED RGB obok zasilacza powinny być podłączone do regulatora, który przez sterowanie napięciem każdego z przewodów RGB umożliwia uzyskanie spodziewanego rezultatu kolorystycznego.


LED
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com
Do najpopularniejszych aranży z zagospodarowaniem taśmy LED zaliczyć można podświetlanie schodków, sprzętów kuchennych, witryn i galerii sklepowych. Nadzwyczaj często także wykorzystywana jest do podwieszanych stropów. Giętkość taśmy zezwala na podświetlanie arkad, także kreowania osobliwych aranżacji świetlnych. Wykorzystanie pasków LED zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Taśma LED 5050 zasilana jest małym napięciem, dlatego też zdołamy zagospodarować je w punktach, gdzie trudno o napięcie 230V.