Technologia LED to perfekcyjne rozwiązanie dla każdego. Niemniej, pamiętajmy o właściwej instalacji


Technologia to naprawdę wiele zalet, lecz i też dość dużo oryginalnych wymagań. Stąd właśnie instalacja oświetlenia LED nie jest taka prosta, jak się może wydawać. Przez nieprofesjonalne instalowanie tego oświetlenia można niechcący zepsuć diody, albo skrócić ich żywotność. Pamiętajmy o kilku rzeczach.


oświetlenie
Author: Jonathan Boehman and David Weigelt
Source: http://www.flickr.com
Pamiętaj o elektrostatyce. Elementy elektroniczne posiadają sporą wrażliwością na wyładowania elektrostatyczne. Tak samo jest z diodami LED. Z tego więc względu przed dotknięciem taśmy LED lub sterownika najpierw trzeba rozładować taki ładunek na ciele, na przykład przez dotknięcie kranu lub innego uziemionego elementu metalowego.kliknij w link zarządca nieruchomości wrocław zarządca nieruchomości wrocławJednocześnie, taśmy LED są raczej foliowane w specjalne opakowania, jakie zapobiegają powstawaniu takich ładunków. Nie można więc wyciągać z nich taś bez takiej konieczności, zaś w trakcie montażu niewykorzystane odcinki zachowajmy w tych opakowaniach. To nie są oprawy, na przykładowo oprawy przemysłowe, a same taśmy LED możemy łatwo w ten sposób uszkodzić.

Jeśli powyższy wpis daje Ci do myślenia, kliknij tutaj i oprócz tego zdobądź ważne informacje, które też są warte zapamiętania.

Dla poszukujących: linkuję.

Inna ważna rzecz to odprowadzanie ciepła. Każde z urządzeń elektronicznych generuje jakieś ciepło. W zależności, jaki to typ urządzenia, tego ciepła może być mniejsza lub większa ilość, zawsze jednak trzeba to brać pod uwagę. W zasadzie w największym stopniu grzeją się zasilacze czy sterowniki. Warto więc przewidzieć dla tych urządzeń odpowiednie miejsce, aby ułatwić rozpraszanie ciepła. Bardzo istotna rzecz na sam koniec – prowadzenie przewodów. Przewody w ścianie powinniśmy prowadzić albo w pionie, albo w poziomie, tylko nie na skos. Umożliwi to wyznaczenie trasy przewodu po wykończeniu ścian, pomoże również w uniknięciu przewiercania źle poprowadzonych przewodów. Nie można prowadzić w jednym miejscu przewodów sygnałowych z zasilającymi, ponieważ te drugie mogą indukować zakłócenia w przewodach sygnałowych.


oświetlenie ogrodowe
Author: TruffShuff
Source: http://www.flickr.com
Jesteśmy w stanie najzwyczajniej odsunąć przewody sygnałowe na niedużą odległość, na przykład 10-15 centymetrów, by zminimalizować wpływ zakłóceń. No i uważajmy na promień gięcia kabli. Tak naprawdę, ma to największe znaczenie w przypadku przewodów koncentrycznych, mimo to nie zaszkodzi w sytuacji innych instalacji. Każdy z przewodów ma określony promień gięcia, co sprawia, że nie powinniśmy przewodu zginać w sposób przesadny, gdyż spowoduje to, iż utraci one swoje właściwości. Kiedy będziemy pamiętać o tych wytycznych to z pewnością nie popełnimy największych instalacyjnych błędów.