Tradycja i nowoczesność zgrany duet tworzą


Często uważamy je za mało znaczący dodatek, a mogą być prawdziwymi dziełami sztuki. Zobaczyć je możemy w zasadzie wszędzie – w pracy, domu. Niestety bagatelizujemy funkcję, jaką spełniają i traktujemy je trochę po macoszemu. Całymi dniami dumamy, jaką wybrać kanapę, krzesła natomiast kupujemy w pośpiechu. A przecież przydają się nie tylko w jadalni. Stare misternie zdobione albo nowoczesne krzesła - plastikowe mogą być pomysłową ozdobą każdego pomieszczenia.

salon
Author: Christopher Sessums
Source: http://www.flickr.com
Trwamy w przekonaniu, iż do nowoczesnych wnętrz dopasowujemy krzesła w kolorze beżowym albo brązowym. Ale przecież nie zawsze musi być poprawnie. Takie same krzesła, ale obite inną tkaniną? To jest pomysł! Tylko pamiętajmy: te same krzesła z różnymi materiałami to dobre połączenie, jednak dobieranie mebli w jednym kolorze drewna, ale z różnych firm na ogół kończy się wizualnym bałaganem.

Kompozycje antyków z chromem i aluminium to dziś standard. Co więcej meble nowoczesne spoza , np. szklany stół, połączony z wiekowymi krzesłami to najlepsze rozwiązanie dla tych, których myśli krążą między tradycją a współczesną modą.

w salonie
Author: John Greenfield
Source: http://www.flickr.com
W sprzedaży odnajdziemy krzesła z siedziskami tapicerowanymi lub twardymi. Z pewnością bardziej komfortowe są te pierwsze, jednak decydując się na nie, warto zwrócić uwagę na jakość materiału pokrywającego siedziska albowiem na tkaninie szybko widać zaplamienia. Nie jest to więc idealne rozwiązanie do mieszkań, w których przebywają dzieci i zwierzęta.
Mało odporny na plamienie, delikatny materiał (puszman meble tapicerowane) łatwo się zniszczy i trzeba będzie oddać krzesła do renowacji (fajne nowoczesne krzesła ). Wtedy idealnym pomysłem są pokrowce. W razie zabrudzeń można je uprać, a kiedy się znudzą, zmienić: jesienią na śliwkowe albo szare, czerwone w grudniu. Niełatwo mówić o krześle, nie wspominając o stole – jedno nie może się obejść bez drugiego.

Skoro poszukujesz też inne tego typu porady, to może wskazówki (http://pro-trans.wroclaw.pl/), które tutaj są zamieszczone okażą się dla Ciebie bezcenne.

Jakich stołów należy wypatrywać? Niemałych. Co najmniej na sześć, osiem osób (sprawdź przykłady). Szklanych i metalowych, odziedziczonych po dziadkach lub drewnianych – zależnie od wymagań oraz gustu. Nie zapominajmy też o komforcie: jedna osoba siedząca przy stole potrzebuje co najmniej 60 cm wzdłuż blatu.