Urządzanie klimatycznego domu – spraw, by miał niepowtarzalny styl


Właśnie ziściło się wielkie pragnienie o prywatnym domu? Działka jest już nabyta, a w pracowni architekta właśnie powstaje jego projekt? To dobry moment, by pomyśleć trochę szerzej i zastanowić się w jaki sposób złączyć funkcjonalność i estetykę.

Zanim sprawdzisz artykuł, sprawdź: .

Chone de lest   postarzany parkiet
Author: www.podlogi-kopp.pl
Source: www.podlogi-kopp.pl
Stawianie budynku z reguły rozpoczyna się od namierzenia właściwiej ziemi i wzięcia kredytu. W Polsce niewielu z nas może pozwolić sobie na to, by wybudować dom za gotówkę. Nieodzowna jest zatem wycieczka do mnóstwa instytucji kredytowych w poszukiwaniu odpowiedniej oferty. Następny krok to kupienie projektu oraz wszystkie niezbędne zezwolenia. Później można już wziąć się do stawiania lub zlecić to zadanie profesjonalnej firmie.
Ukończenie domu to jednak nie koniec. To dopiero preludium do kwestii równie ważnej, więc do urządzania go. Warto zastanowić się nad tym już teraz. A o czymkonkretnie?

Wnętrze w stylu klasycznym
Author: Aleksey Gnilenkov
Source: http://www.flickr.com
Zwłaszcza o ścianach. Dobrze jest zaplanować, jak je pomalować – jednokolorowo, czy wzorzyście? Których kolorów użyć w poszczególnych pomieszczeniach? To bardzo ważne pytania. Nie mniej ważna jest również podłoga.
Hitem ostatnich czasów jest deska podłogowa dębowa- Comfortplus. Wykonany z niej parkiet (więcej podłogi drewniane wrocław) prezentuje się przepięknie, a do tego jest bardzo wytrzymały. Wykonanie go z deski podłogowej dębowej jest bardzo dobrą inwestycją, która opłaci się na długie lata.

Niektórzy rozważają się, czy taki parkiet to funkcjonalene rozwiązanie w przypadku ogrzewania podłogowego. Czy wydajnie spiszą się deski na ogrzewanie podłogowe? To zależy jakie. Wypada wybrać właściwe drewno, które nie będzie się kurczyć pod działaniem wysokiej temperatury. Warto również pamiętać, że w danym wypadku spisze się ogrzewanie podłogowe podłączone do płaszcza wodnego, a nie choćby rozwiązania elektryczne. One nie zdadzą egzaminu. Dodatkowo deska na ogrzewanie podłogowe musi mieć dobrą przepuszczalność. Planując własny dom należy o tym nie zapominać.