Urządzanie salonu jest naprawdę ambitnym zadaniem, zarówno dla właścicieli nowoczesnych domków, jak i mieszkańców wiekowych budynków


Nie każdy Polak może poszczycić się posiadaniem obszernego salonu z widokiem na pięknie zaprojektowany taras. Mieszkańcy dziesięciopiętrowców mogą sobie jedynie pomarzyć o takim pomieszczeniu, w którym można odprężyć się po całym dniu wytężonej pracy lub popołudniami oglądać telewizję. Salon staje się królestwem pani domu i to ona najczęściej decyduje o jego wyglądzie. Zarówno mała, jak i pokaźna powierzchnia salonu sprawia, że niejedna dwudziestolatka stoi przed naprawdę wielkim wyzwaniem.


kot na sofie
Author: a rancid amoeba
Source: http://www.flickr.com
Wnętrze musi być nie tylko elegancko, lecz i praktycznie wyposażone. W nowoczesnych, parterowych lub piętrowych, domach pokój dzienny staje się nierzadko punktem centralnym całego mieszkania. Inżynierowie najczęściej umieszczają wspomniane pomieszczenie zaraz obok kuchni - niekiedy salon(zobacz meble do łazienki) i ładnie urządzoną kuchnię dzieli tylko symboliczna ścianka. Bądź co bądź w pokoju dziennym koniecznie powinien znaleźć się choćby mały kominek, nawet ten z elektrycznym wkładem. Rzecz jasna wcale nie musi on ogrzewać pomieszczenia - jego kluczowym zadaniem jest tworzenie ciepłej atmosfery bądź jak kto woli, domowego klimatu. Tymczasem samo wnętrze nie może być przeładowane - de facto najważniejsze pozostają meble, a ściślej zestawy wypoczynkowe. Słusznym wyborem zapewne będą także tapicerowane sofy albo narożniki skórzane. Ważne jest to, by postawić na minimalistyczne rozwiązania i zamiast zamawiać komodę lub sporych gabarytów regał na książki, sensowniej zainwestować w modne oświetlenie czy lepsze gatunkowo dywany. Z kolei w starym domu pokój dzienny powinien w pewnym stopniu nawiązywać do przeszłości, chociaż jednocześnie trzeba pamiętać, żeby to pomieszczenie nie stało się składem bibelotów.


fotele
Author: zenjazzygeek
Source: http://www.flickr.com
Gdy ktoś nie lubi zbierać antyków, może z powodzeniem zainwestować w sprzęty w stylu retro - wystarczy jedynie sprawdzić, który producent mebli tapicerowanych proponuje interesujące nas wzory kanap, krzeseł albo foteli. Warto również pamiętać, że nie trzeba wcale rezygnować z nowoczesnych elementów wyposażenia - w końcu kryształowy żyrandol, kinkiety ze stali nierdzewnej lub narożniki skórzane są zasadniczo uniwersalną dekoracją. A jeśli komuś bardzo zależy na przynajmniej kilkudziesięcioletnich sprzętach, to może np. samodzielnie odnowić podrapaną kanapę znalezioną w piwnicy mieszkania dziadków.