Uwielbiana, magiczna przestrzeń dla dziecka


Pokoje naszych dzieci to terytorium bardzo szczególne - ich oaza, w której jeśli tylko czują potrzebę, mogą ukryć się przed całym światem, oddać się swoim pasjom i czuć się naprawdę bezpiecznie. Mają za zadanie uspokajać i dawać bezpieczeństwo, a przy tym inspirować i rozwijać wyobraźnię. Musi się tu również znaleźć miejsce do odpoczynku, kącik do odrabiania lekcji czy rysowania i przestrzeń do zabawy z przyjaciółmi.

malowanie pokoju dla dziecka
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com
Istotne jest, aby była to strefa przyjazna i estetyczna - taka, do której dzieci będą z radością wracały. W sferze urządzania pokoju dziecięcego istotną kwestią jest to, aby meble dla dzieci były bardzo komfortowe. Oznacza to więc, że powinny być one z wielką dokładnością przystosowane do potrzeb oraz preferencji, a tym samym także i wieku maluchów.

pokój dla dziecka
Author: Personal Creations
Source: http://www.flickr.com
O ile zabawniej jest korzystać najmłodszym członkom rodziny z mebli stworzonych wyłącznie dla nich! Z tego powodu każdy producent mebli dla dzieci, dobiera ich materiały, barwy czy formę właśnie z myślą o nich. Meble takie nie są ciężkie, przez co można je swobodnie przestawiać, a jednocześnie trwałe, by wytrzymać trudy szalonych zabaw. Oprócz łóżka, które jest głównym elementem wyposażenia pokoju, konieczne jest miejsce do odrabiania lekcji czy robienia plac plastycznych. Stolik i krzesła dziecięce dioralino dopasowane do wzrostu dziecka pomogą w rozwijaniu talentów, a szafki dla dzieci dioralino pomogą w organizacji przestrzeni.

A co z dodatkami? Wbrew temu co mogłoby się wydawać, w otoczeniu maluchów bardzo ważna jest równowaga. Wszechobecny lęk rodziców przed pustą przestrzenią jest niepotrzebny.

Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, sprawdź przykłady (http://ipclean.pl/sprzatanie-hal-i-magazynow-wroclaw/) opublikowane tutaj. Na pewno odnajdziesz tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Minimalizm może bowiem pobudzać wyobraźnię, toteż zrezygnujmy z męczącej dla oka ilości wzorów i tysiąca podobizn bohaterów z kreskówek. Przestrzeń, która otacza dzieci, powinna być przyjemna i wesoła. Być miejscem, z którego czerpie energię, spokój i bezpieczeństwo. Powinna to być przestrzeń, która działa kojąco. Oryginalne dekoracje spowodują, iż dziecięcy pokój stanie się lekki i przytulny, natomiast wykorzystanie naturalnych materiałów, np. drewna w dodatku je ociepli.

Zaintrygował Cię tego typu artykuł? Jeśli tak, to tu również jest zamieszczona świeża treść (https://estella-shop.eu/ekskluzywna-posciel-satyna-mako/1409-posciel-violetta-4741.html), która na pewno Ci się spodoba.

Pamiętajmy to czym otaczamy nasze dziecko, kształtuje jego poczucie estetyki.
Opracował