Uwydatnij swoje wnętrze i zwiększ jakość życia właściwie dobranym nowoczesnym oświetleniem, które współdziała z naturą i wspomaga ludzkie funkcjonowanie.


Codzienne, ludzkie egzystowanie, to nie kończące się zmiany. Do życia potrzebne jest światło. Za sprawą tego naturalnemu dostajemy potrzebne do egzystencji związki i witaminę D. Światło chroni nas przed infekcjami i umożliwia prawidłowo funkcjonować na co dzień. Z tego powodu oświetlenie domowe – sztuczne jest ważnym wyborem, gdyż musi zastąpić nam światło naturalne.


Oświetlenie w salonie
Author: Paragon Apartments
Source: http://www.flickr.com
Nie do końca zrozumiałym jest, czemu oświetlenia bardzo często są statyczne i stałe. Dynamika zmian, która napędza ludzi do działań wywiera świetny wpływ na samopoczucie, więc identycznie powinno funkcjonować nowoczesne oświetlenie . Ma ono niezmiernie duży potencjał, ponieważ potrafi przekształcać i stwarzać życie wygodniejszym, wydajniejszym, a przede wszystkim szczęśliwszym. Aby mogło dobrze na nas działać należy wdrożyć naturalny rytm światła do przestrzeni w których się pracuje i funkcjonuje.

Nowoczesne oświetlenie, to światło dynamiczne, które jest zaawansowanym technologicznym wyjściem zwiększającym jakość życia i pracy. Stwarza ono pobudzające, właściwe i solidarne z cyklem i pracą światła dziennego środowisko, które zaopatrzone jest w oświetlenie jak najbardziej podobne naturalnemu. Takiego rodzaju rozwiązania posiadają pierwotną ścieżkę, wprost ze środowiska naturalnego. Jest to związane z tym, że wszystkie działania ciała człowieka są normowane przez cykl dnia i nocy. Eksperci w trakcie swoich badań udowodnili, że posiadamy w oczach receptory czułe na światło (lampy sufitowe tanio) a w dodatku nasz organizm wyposażony jest w receptory, które powodują produkcję hormonów – kortyzolu i melatoniny. Ten pierwszy tworzy doznanie aktywności i energii do działania i pracy, zaś drugi powoduje odczucie wyczerpania i potrzeby snu, lecz także zrelaksowania.


Oświetlenie w łazience
Author: Aussie Assault
Source: http://www.flickr.com
Nowoczesne oświetlenie jest współcześnie wytwarzane na podstawie funkcjonowania natury i środowiska. Dzięki niemu można uzyskać we wnętrzach zmienny typ oświetlenia. Jasność, ciepło i barwa światła jest cechą regulowaną i w zupełności jest możliwość ją dopasować do wymagań, samopoczucia i potrzeb. Umożliwia to mieć dobry aspekt działania światła na organizm ludzki oraz na jego codzienne funkcjonowanie i pracę. Co powinno się też podkreślić, to fakt że potrafi ono podtrzymać aurę genialnego samopoczucia a w dodatku zwiększa motywację, chęć do działań, a tym także zwiększa osiągnięcia.