W dzisiejszych czasach, kiedy często przytrafiają się kryzysy, każda duża firma potrzebuje sprawdzonego Dyrektora ds. finansów


Dawniej spółki za fundament swego sprawnego funkcjonowania uważały doświadczoną księgową. Jednakże, dziś nie jest już to aktualne.


W dobie XXI stulecia, gdy wszystko dzieje się szybko, a firmy są międzynarodowe potrzebni są dobrzy CFO.


deklaracje
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
Kim tak naprawdę jest CFO - może zapytać ktoś, kto nie jest zaznajomiony z angielskimi nazwami i stanowiskami istniejącymi w dużych koncernach.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Zobacz i sprawdź adwokat odszkodowania wrocław koniecznie, tutaj znajduje się coś, co prawdopodobnie również jest wartościowe.

A CFO to skrót od Chief Financial Officer - po polsku: Dyrektor Finansowy. Stanowisko to oznacza o wiele więcej niż tylko stanie na straży finansów spółki. Chodzi też o kreowanie planów rozwojowych oraz określanie potencjalnych zagrożeń. Aby dobrze funkcjonować na tym stanowisku niezbędne jest spore doświadczenie, przez to w krajach Europy Zachodniej CFO to zwykle ludzie po 50-tym roku życia. W krajach rozwijających się, takich jak Polska, są to osoby znacznie młodsze, gdyż sytuacja w państwie zmienia się prędko i za tą zmianą trzeba nadążyć. Nawet inaczej - trzeba ją ubiegnąć. Trzeba być prekursorem. Zatem czym się zajmuje Chief Financial Officer? Zajmuje się ustalaniem budżetu i wewnętrznymi audytami. Do jego obowiązków należy również utrzymywanie kontaktów z różnymi firmami.


Dlatego CFO dużo podróżuje po Europie i świecie - powinien więc świetnie znać język angielski.

Napisaliśmy dla Ciebie niezwykle ciekawy artykuł, zatem nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas, a z pewnością znajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Na tak poważnym stanowisku bierze się odpowiedzialność za przyszłość spółki i przyszłość pracowników. Z tego powodu powinien poszukiwać różnych rozwiązań, które pomogłyby w rozwoju firmy.