W jaki sposób ładnie urządzić sypialnię? Kilka porad będzie przydatną informacją dla każdego


Sypialnia to niezwykle ważne pomieszczenie w każdym domu. Niestety nie każdy może sobie na nią pozwolić, ponieważ na przykład musi urządzić pokój dla dziecka i sypiać w salonie, wyposażając go wcześniej w wygodne sofyiwersalki. Jeśli jednak masz to szczęście, iż możesz cieszyć się pokojem sypialnianym z większym łożem, powinieneś go urządzić w odpowiedni sposób.
meble w nowoczesnej sypialni
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com
Zasadniczym elementem każdej sypialni jest nadmienione łóżko razem z materacem, który trzeba zmieniać raz na parę lat. Chociaż trudno jest wyszukać materac, jaki będzie pasować każdemu, to jest kilka nadrzędnych wytycznych, jakimi musimy się kierować. Materac (zobacz kieszeniowy materac 120x200) powinien sprzyjać alergikom, zwłaszcza, gdy mamy bądź planujemy mieć dzieci. Brzdące nieraz uczulone są na roztocze, a z pewnością przez wiele nocy będą chciały z nami spać. Po drugie materac powinien być wygodny oraz dobry dla naszego kręgosłupa. Nawet leżąc na boku kręgosłup nie może być wykrzywiony, układając się na plecach zaś powinniśmy być w stanie wsunąć pod nie dłoń. Ważny jest też odpowiedni stelaż, na jakim materac będzie się prawidłowo układać. Urządzając sypialnię musimy też pomyśleć nad miejscem na szafy do sypialni. To w tym pomieszczeniu bowiem zwykle ubieramy się, więc tutaj trzymamy ciuchy. Najlepiej sprawdzi się szafa (zobacz szafa drewniana sosnowa) przesuwna, która zmieści całą garderobę, a jej otwieranie nie robi kłopotu nawet w niedużym pokoju. Warto jest zastanowić się nad szafą z lustrem, by móc przejrzeć się ubierając się do pracy czy poszukując najlepszej kreacji na wieczór. W szafie powinno być miejsce i na zawieszenie sukienek, i na poukładanie bielizny bądź starannie wyprasowanych bluzek. Utrzymaniu porządku sprzyja właściwy układ półek. Zastanów się więc dobrze przed tym jak kupisz nową szafę - więcej informacjiszafa z lustrme
Author: Steve Larkin
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nasza sypialnia łączy się z łazienką, zamiast komódki, na której pani domu może trzymać stosowane przez siebie kremy, lepsza będzie umywalka z szafką. Na komodzie zaś będzie można poustawiać zdjęcie pociech, nie zagracając jej niepotrzebnymi drobiazgami. Koło łóżka przyda się szafka nocna, znakomita do postawienia lampy z abażuru i szklanki wody, gdy nocą poczujemy pragnienie.Właściwie zaaranżowana sypialnia będzie przyjemnym miejscem do relaksu oraz snu. Wybierając łóżko lub jakiś inny mebel kieruj się rozumem - umywalka.