W jaki sposób dobrać meble do łazienki, by była jednocześnie przytulna i funkcjonalna?


Nieszablonowe umeblowanie łazienki to wbrew pozorom wymagające zadanie. Powinno być jednocześnie stylowo i funkcjonalnie. Jak zagospodarować niewielką powierzchnię i gdzie poszukiwać dobrych pomysłów?


Łazienka
Author: Coram Poland
Source: Coram Poland
Nawet architekci wnętrz mają kłopot z zaproponowaniem wyjątkowego projektu. Łazienka ma przecież niewielkie rozmiary, a powinna pomieścić wannę lub kabinę prysznicową, szafy, pralkę. Żeby zaoszczędzić miejsce, warto zdecydować się na szereg regałów do umocowania na ścianie. Pomieszczą kosmetyki i środki higieniczne, nie zajmując jednocześnie dużo ważnego miejsca. Świetnym pomysłem jest także wymiana wanny na kabinę prysznicową.

Ta opcja ma jeszcze kolejny plus – ułatwi oszczędzanie wody. Sprytnym patentem jest także wybór wiszącej szafy z lustrem wbudowanym na jej zewnętrznych drzwiach. Czym jeszcze sugerować się podczas wybierania mebli do łazienki? Komplety mebli łazienkowych standardowo składają się z półek, szafki pod umywalkę oraz lustra - meble i wyposażenie wnętrz w sklepie Meble-Bogart.pl.

Jeżeli masz chęć uzyskać jeszcze inne informacje na ten wątek, odkryj ponadto pozostałe nasze witryny na podobny temat - one także są zajmujące.

Ich kolory dobrze wybrać pod barwę ścian. W naszych łazienkach stanowczo królują subtelne, różowawe, kremowe i w kolorystyce kawy z mlekiem. Meble w jasnych barwach będą dobrze je uzupełniać.


Nowoczesna łazienka
Author: Domino
Source: Domino
Warto nie zapominać także o koszyku na bieliznę do prania i wygospodarować dla niego miejsce w kącie pomieszczeniu. Wiecznie trendy są te wytwarzane z wykliny. Są lekkie i pasują do każdego wnętrza. Fotografie gotowych już realizacji i porady można zobaczyć na coraz popularniejszych blogach wnętrzarskich. Wybierając komplety mebli łazienkowych, najlepiej jednakże kierować się swoją intuicją i preferencjami. Mody przemijają, a umeblowanie łazienki najczęściej pozostaje na lata. Zasadniczym wyznacznikiem musi być użyteczność mebli. Wskazane jest, by mieściły wszystkie kosmetyki, środki czystości i higieniczne, ewentualnie ręczniki. Dzięki temu wszystko, co niezbędne, będzie w zasięgu ręki.

Choć to truizm, zachowanie w łazience porządku powinno być absolutnie niezbędne. Ułatwią to praktyczne komplety mebli łazienkowych, dopasowanych do potrzeb klienta. Zestawy szafek w subtelnych barwach rozświetlą nawet najmniejsze pomieszczenie.