W jaki sposób dobrać oświetlenie do domu?


„Brak światła, podobnie jak przeprowadzki czy rozwody, był jednym z głównych przyczyn wzrostu przypadków depresji” – pisał brazylijski pisarz i poeta. I trzeba przyznać mu rację. Kiedy dni stają się coraz krótsze, żyrandole, kinkiety i lampki idealnie zastępują nam słońce. Z tego względu, oświetlenie mieszkania wymaga wnikliwie przemyślanej koncepcji. Salon to miejsce, w którym powinno być przytulnie. To tu organizujemy kameralne wieczory dla przyjaciół, czytamy książki, bawimy się ze swoimi latoroślami, zapraszamy znajomych.

oświetlenie salonu
Pokój ten wymaga więc specjalnej troski. Zwłaszcza kiedy pokusiliśmy się o ciemne meble, ciężkie tkaniny, a ściany pomalowaliśmy na ciemne kolory. Na które lampy się zdecydować? Z reguły w centralnym punkcie sufitu, lub tuż nad stołem wieszamy lampy sufitowe do salonu lampy do salonu klasyczne (zobacz więcej lamp sufitowych). Mogą być wiszące, z kloszem, w formie żyrandola lub plafonu. Oprócz tego potrzebować będziemy lamp ściennych. Idealnie będą się prezentowały kinkiety – po jednej sztuce z każdej strony kominka lub okna. Lampy stojące, z kloszem zwróconym w dół niech cieszą nasze oko przy fotelu, w którym lubimy czytać. Jeżeli pokój dzienny ma spory metraż, warto połączyć go z kuchnią i oświetleniem zaakcentować kącik do długich rozmów, relaksu czy czytania. Nie mniejszym wyzwaniem jest należyte rozplanowanie oświetlenia w kuchni. Lampy kuchenne wspomagają nas w codziennych działaniach, dlatego, niezależnie od wielkości kuchni - ilość lamp, ulokowanie, barwa oraz kształt są tak istotne.oświetlenie podszafkowe
Author: Glendale United Methodist Church - Nashville
Source: http://www.flickr.com
Oświetlenie podszafkowe to absolutna konieczność – inaczej nasz cień zasłoni miejsce pracy. W tym przypadku świetnie sprawdzi się oświetlenie podszafkowe led, które pięknie wygląda i zużywa o wiele mniej energii niż zwykłe żarówki. W dzisiejszych czasach coraz ważniejsze jest, by lampa nie tylko rozjaśniała przestrzeń w której żyjemy, ale też upiększała wnętrze. Ma nie tylko wydłużać czas aktywności człowieka, ale i dawać mu satysfakcję z jej posiadania. W e-sklepach odnajdziemy wiele sklepów z oświetleniem, które świetnie zaprezentują się zarówno w stonowanych, jak i minimalistycznych wnętrzach. Więcej na stronie .