W jaki sposób dopasować żyrandol do pomieszczenia


Żyrandol to więcej, niż źródło światła. To niezwykle istotny fragment wnętrza, jaki dopasowując się do niego stawia dopieszczającą "kropkę nad i". Tak jak w przypadku każdego innego czynnika dekoracji pomieszczenia, musimy potrafić wybrać właściwy styl a także rozmiar, aby osiągnąć pozytywny efekt.
Lampa wisząca, żyrandol Lybra
Author: Maxlight
Source: Maxlight
Ogromny żyrandol, pełen ornamentów obciąży niewielki pokój dzienny, z kolei prosty, niewielki żyrandol nie sprawdza się w wystawnym pokoju stołowym. By zaoszczędzić sobie dylematów jak też rozczarowań, przeczytaj poniższe sugestie. Dowiesz się z nich na co zwracać uwagę, żeby dopasować żyrandol perfekcyjny do twego pomieszczenia.

Żeby obliczyć wymiar żyrandola potrzeba joty matematyki. Najpierw zmierz rozmiary pokoju w cm. Każdy z tychże pomiarów podziel na 30. Dodaj do siebie uzyskane wyniki. Sumę pomnóż przez 2,5. Zaokrąglony wynik to sugerowana szerokość twojego żyrandola. Jeżeli chodzi o żyrandol (kinkiety łazienkowe) do pokoju stołowego, jego szerokość musi być o ok. 30 cm mniejszą, niż wielkość stolika.

Pamiętaj jednakże, że styl oraz wzrokowa „ciężkość” żyrandola także wpłyną na jego wielkość. „Ciężkie” żyrandole wydają się nieco mniejszymi aniżeli te, które wykonane są z lekkich elementów. Zawsze odpowiedniej jest mieć żyrandol troszeczkę nazbyt duży, aniżeli zbyt mały.Im wyższym mamy sufit, tym większą może być wysokość żyrandola. W korytarzu oraz pokoju odległość żyrandola od posadzki powinna wynosić co najmniej 210 cm szacując od posadzki do spodu żyrandola. Lampa Dallas (źródło) w jadalni z kolei winna wisieć około 70 centymetrów powyżej stołu (licząc do spodu żyrandola).

W większości wypadków wysokość żyrandola możemy dopasowywać, np. poprzez likwidowanie ogniw w łańcuchu żyrandola bądź przez przesunięcie ruchomego fragmentu jego "trzonu".


lampy
Author: Technolux
Source: Technolux
Żyrandol winien konweniować do charakteru całego wnętrza. Przykładowo żyrandol Reccagni Angelo (tutaj) zrealizowany z setek błyszczących niczym diamenty szkiełek będzie wyglądał okropnie w wnętrzu urządzonym w stylu współczesnym, zaś żyrandole z wentylatorem nie dosyć iż są bardzo funkcjonalne rewelacyjnie prezentują się w wielu wnętrzach w stylu Vintage. Żyrandole z wentylatorem świetnie sprawdzają się również w pomieszczeniach kawiarni jak też restauracji, zapewniają bowiem odpowiedni nastrój jak też temperaturę.