W jaki sposób można ulepszyć działanie naszego przedsiębiorstwa? Czasami są dobre najprostsze rozwiązania


Normą w firmach polskich oraz zagranicznych jest papierowy obieg faktur. Czy ten sposób jest najlepszy czy może są inne, bardziej efektywne i ekonomiczne sposoby?
Bardzo często faktury lądują w kancelarii albo są zostawiane w sekretariacie, w tym miejscu są zaś opisane, zaś następnie przekazywane są do działu księgowości, w tym miejscu następuje ich księgowanie oraz płatność. Nawet jak faktura będzie dostarczona na początek do działu księgowości, to i tak powinna być opisana i zatwierdzona przez dział merytoryczny. Tradycyjny obieg faktur sprawia, że faktury giną, lub są nazbyt długo przetrzymywane, przez to krążą kilka razy po firmie.

Podobał Ci się zaprezentowany wpis? Jeśli tak, poczytaj dodatkowe informacje, jakie z zaangażowaniem omówiliśmy w najnowszym artykule (https://10lombard.pl/lombard-radom/).

Dział księgowy dość często nawet nie ma pojęcia o tego typu fakturach, a na koniec jest odpowiedzialny za opóźnienia w płatności oraz karne odsetki.Kalkulator, dokumenty i okulary
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
To również ma wpływ na trudności z prawidłowym obliczeniem podatku od dochodu lub podatku od artykułów oraz usług. By więc zażegnać te problemy coraz większa ilość przedsiębiorstw decyduje się na przyjęcie rozwiązań odnośnie skanowania i elektronicznego obiegu faktur zakupu. Faktury, jakie są przysyłane do firmy są sortowane oraz zeskanowane.

Różne wiadomości zazwyczaj zmieniają się z dnia na dzień - najnowsza wiadomość za każdym razem się przyda. Mając zamiar się z nią zaznajomić, kliknij w ten link - pod nim ten aspekt dla Ciebie opisaliśmy.

Dedykowane oprogramowanie jest odpowiedzialne za odczytanie informacji z zeskanowanej faktury - poznaj ceny usług Efematic. Do tego celu wykorzystywana jest technologia OCR, a także ICR. Obie odpowiadają za rozpoznawanie znaków. System pokazuje skan faktury, a także dane, jakie są wcześniej zweryfikowane przez odpowiednie algorytmy sprawdzające . Umożliwia to również ręczne korygowanie takich danych. Skuteczność szybkiego odczytania tych informacji ze skanu dokumentu za pierwszym podejściem może przekraczać aż dziewięćdziesiąt procent.


Skan tego typu faktury może bezpośrednio trafiać do systemu finansowo-księgowego albo elektronicznego obiegu. Tego typu system wprowadza coraz więcej firm, ponieważ gwarantuje on szybkość obsługi jak i lepsze wyniki każdego z działów. To bardzo istotne, bo dobra efektywność poszczególnych działów, to również lepsze działanie całej firmy. Ma to wpływ na każdy detal, nawet ten mały, który jednakże ma wielki wpływ na pracujące w firmie osoby. Któż by nie chciał być w firmie, w której czuje się dobrze, jest usatysfakcjonowany z wykonywanych zadań? Tak właśnie działają firmy, gdzie funkcjonują ulepszenia, jak elektroniczny obieg faktur.