W jaki sposób najlepiej rozświetlić salon? Jakie oświetlenie sprawdza się doskonale w takim miejscu?


Oświetlenie pokoju gościnnego jest bardzo ważnym elementem w aranżacji wnętrza. Mamy wiele możliwości oświetlenia, mamy lampy, kinkiety czy żyrandole. Jednak dopiero odpowiednio dobrane do wystroju salonu stworzą pożądany klimat.


nowoczesna lampa do salonu
Author: Technolux
Source: Technolux
Kiedy zastanawiamy się nad oświetleniem salonu powinniśmy pamiętać, iż punkty świetlne w nowych miejscach wymagają najbardziej odpowiedniego poprowadzenia przewodów elektrycznych, a ma to związek z naruszeniem powierzchni ścian, czyli skuwaniem, a później z uzupełnianiem ubytków, gruntowaniem i malowaniem. Projektujmy w związku z tym rozsądnie, aby wziąć pod uwagę wszystkie potrzeby. Na samym początku powinniśmy zastanowić się, jakiego typu oświetlenie do salonu będzie najlepsze. Mamy do wyboru dość dużo opcji. Jest nowoczesne oświetlenie salonu - sprawdź: oferta sklepu czyli listwy led, które będziemy mogli zastosować w sumie w dowolnym miejscu, na podwieszanym suficie, w rożnego rodzaju zagłębieniach.

Istnieją bardziej tradycyjne możliwości, jak oświetlenie sufitowe, to znaczy żyrandole, lampy oraz plafony, jest oświetlenie ścienne, czyli kinkiety jak również lampy podłogowe i te na stolikach. Inne oświetlenie salonu da nam inny rodzaj światła. Może być więc kierunkowe lub rozproszone, o różnym kącie świecenia, intensywności. Różne są też barwy, te zależą od zakupionych żarówek jak i temperatury barwy. W małych pomieszczeniach często rezygnuje się ze standardowego oświetlenia pod sufitem.


lampa do salonu - nowoczesna
Author: Technolux
Source: Technolux
Najlepiej natomiast sprawdza się cieplejsze światło rozproszone, możemy je uzyskać najczęściej dzięki kinkietom oraz listwom led. Dobre jest też światło punktowe, jak halogeny, przez co można niezależnie wybierać kierunki świecenia punktowego i skierować je na przykład na sufit czy ścianę.

Takimi punktowymi światłami będziemy mogli również oświetlić konkretne dzieła sztuki albo fotografie pamiątkowe na ścianie. To spowoduje, że łatwo zrobimy piękny nastrój, jaki pomoże nam zrelaksować się po długim dniu w pracy. Najbardziej istotne to, by oświetlenie nie raziło nas w oczy, jego moc i barwa powinna być dla nas łagodząca. Jeśli będziemy o tym pamiętać, to na pewno zrobimy doskonały klimat, nietuzinkowe miejsce, w którym miło się będzie przebywać oraz gościć naszych znajomych.