W jaki sposób obecnie urządzić pokój dla swojego dziecka, aby był on atrakcyjny oraz absolutnie bezpieczny?


Urządzanie pokoju dla malucha to niezwykle ważne zadanie. Pomieszczenie bezwzględnie musi być wystarczająco atrakcyjne wizualnie i odpowiadać najistotniejszym oczekiwaniom dziecka. Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę? Co najważniejsze trzeba pamiętać, że maluchy w starszym wieku mogą bez problemu uczestniczyć w wybieraniu określonych elementów wyposażenia dla ich przyszłego pokoju.


pokój dla dziecka
Author: lynn-anne bruns
Source: http://www.flickr.com
Warto zapytać dziecko który kolor ścian jest jego zdaniem najbardziej atrakcyjny i zaakceptować jego decyzję.

Opublikowane w tym serwisie informacje są według Ciebie zbyt zdawkowe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę meble retro, na której przeczytasz pokrewne kwestie.

Naturalnie, w granicach rozsądku. Udział dziecka w urządzaniu pokoju nie oznacza, że rodzice muszą się zgadzać na wszystkie jego pomysły, jeżeli mają świadomość, że nie są one dla niego bezpieczne lub za kilka miesięcy wystrój mu się znudzi, a nie będzie się miało pieniędzy na kolejny remont. Generalnie, dobrze jest decydować się na rozwiązania uniwersalne, przede wszystkim kiedy nie planuje się w najbliższej przyszłości remontów.

Rodzice muszą pamiętać, że dość często to małe drobiazgi pracują na charakter pomieszczenia, jak przykładowo firanki do pokoju dziecięcego. W tym przypadku można dać się ponieść dziecięcej wyobraźni oraz zakupić firanki, zasłonki bądź pościel z motywem ulubionego bohatera, bowiem prościej jest wymienić pościel na inną jeżeli okażę się, że dziecko zmieniło zainteresowania, aniżeli przemalować pokój. Baczną uwagę trzeba zwrócić głównie na kupowane meble. Powinny być bezpieczne, wygodne, a jednocześnie gwarantować stosowną ilość miejsca, która pozwoli na bezproblemowe składowanie wszystkich przyborów szkolnych, ubrań czy innych dziecięcych szpargałów.


pokój dla dziecka
Author: www.indeco.pl
Source: www.indeco.pl
Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie dla mniejszych pokoi, są łóżka na antresoli, jako że pod łóżkiem można wstawić biurko do odrabiania lekcji, dzięki czemu zaoszczędzi się dość dużą ilość miejsca. Na szczęście, obecnie wybór mebli (zobacz stylowy mebel pl) oraz innych akcesoriów przeznaczonych dla dziecięcych pokoi jest na tyle zróżnicowany, że każda osoba będzie w stanie znaleźć artykuły odpowiednie dla swojego malucha.

Naturalnie, dobrze jest też sprawdzać oferty sklepów internetowych, ponieważ to właśnie one bardzo często oferują naprawdę konkurencyjne ceny. Część dekoracji można przygotować samodzielnie. Sporo interesujących tutoriali jest zamieszczanych w Internecie. Wystarczy wyłącznie wykazać się szczyptą kreatywności.