W jaki sposób otworzyć firmę w Niemczech?


Wysokie składki ZUS, podatki, ciągłe borykanie się z patologiami urzędniczymi. To wszystko powoduje, iż operatywni rodacy czują się odstraszani od zakładania prywatnych firm.
Absolwenci, studia
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Coraz to więcej osób decyduje się na rozpoczęcie działalności w jednym z unijnych państw, rzecz jasna bez opuszczania naszego kraju. A czy taka emigracja podatkowa miałaby sens u naszych zachodnich sąsiadów? Polacy mają prawo zakładać działalność w Niemczech na tych samych prawach co Niemcy od maja 2011 roku. Nie trzeba być zameldowanym w Niemczech, aby prowadzić spółkę GbR bądź jednoosobową działalność gospodarczą - Gewerbe.

Ten tekst omawia bardzo zajmujące tematy - jeżeli chcesz przeczytać podobny materiał, zobacz bez wahania to omówienie (https://www.kamieniarstwo.pl/sprzedaz-hurtowa-plyt/).

Wystarczy, iż nasza firma będzie miała swą siedzibę w Niemczech. Założenie "wirtualnego biura" u naszego zachodniego sąsiada nie stanowi problemu, albowiem trudni się tym mnóstwo przedsiębiorstw.


umowa
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com


Założenie działalności na obszarze Niemiec łączy się z mniejszymi obowiązkami, głównie w kwestii składek na społeczne ubezpieczenie. Nie istnieje obowiązek ich opłacania. Niemiecką emeryturę można otrzymać wtenczas, gdy jest się zatrudnionym o umowę o pracę. Natomiast każdy przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność musi opłacać składkę zdrowotnego ubezpieczenia, które jest znacząco wyższe aniżeli w naszej ojczyźnie. Jest zależne od wysokości pozyskiwanych dochodów i wynosi w przybliżeniu 300-350 euro miesięcznie przy przeciętnych zarobkach. Otwarcie najprostszej formy działalności , czyli Gewerbe, zająć powinno nie więcej aniżeli parę godzin.
Rejestrujemy się w odpowiednim urzędzie, jaki wydaje nam zaświadczenie o prowadzeniu Przedsiębiorstwa. Koszt zarejestrowania działalności wynosi 30-60 euro i zależy od ustaleń landu. Później zostaje nam wybrać się do urzędu podatkowego w celu uzyskania numeru podatkowego.