W jaki sposób otworzyć firmę w Niemczech?


Wysokie składki ZUS, podatki, ciągłe borykanie się z patologiami urzędniczymi. To wszystko powoduje, iż operatywni rodacy czują się odstraszani od zakładania prywatnych firm.


Absolwenci, studia
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Coraz to więcej osób decyduje się na rozpoczęcie działalności w jednym z unijnych państw, rzecz jasna bez opuszczania naszego kraju. A czy taka emigracja podatkowa miałaby sens u naszych zachodnich sąsiadów? Polacy mają prawo zakładać działalność w Niemczech na tych samych prawach co Niemcy od maja 2011 roku. Nie trzeba być zameldowanym w Niemczech, aby prowadzić spółkę GbR bądź jednoosobową działalność gospodarczą - Gewerbe.

Ten tekst omawia bardzo zajmujące tematy - jeżeli chcesz przeczytać podobny materiał, zobacz bez wahania to omówienie (http://www.kamieniarstwo.pl/sprzedaz-hurtowa-plyt/).

Wystarczy, iż nasza firma będzie miała swą siedzibę w Niemczech. Założenie "wirtualnego biura" u naszego zachodniego sąsiada nie stanowi problemu, albowiem trudni się tym mnóstwo przedsiębiorstw.


umowa
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com
Założenie działalności na obszarze Niemiec łączy się z mniejszymi obowiązkami, głównie w kwestii składek na społeczne ubezpieczenie. Nie istnieje obowiązek ich opłacania. Niemiecką emeryturę można otrzymać wtenczas, gdy jest się zatrudnionym o umowę o pracę. Natomiast każdy przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność musi opłacać składkę zdrowotnego ubezpieczenia, które jest znacząco wyższe aniżeli w naszej ojczyźnie. Jest zależne od wysokości pozyskiwanych dochodów i wynosi w przybliżeniu 300-350 euro miesięcznie przy przeciętnych zarobkach. Otwarcie najprostszej formy działalności , czyli Gewerbe, zająć powinno nie więcej aniżeli parę godzin.


Rejestrujemy się w odpowiednim urzędzie, jaki wydaje nam zaświadczenie o prowadzeniu Przedsiębiorstwa. Koszt zarejestrowania działalności wynosi 30-60 euro i zależy od ustaleń landu.

Jeżeli zaciekawił Cię tego typu tekst, poznaj dodatkowe informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam kardiolog siedlce, odnajdziesz tutaj podobne informacje.

Później zostaje nam wybrać się do urzędu podatkowego w celu uzyskania numeru podatkowego.