W jaki sposób oświetlić dom? Nowoczesne lampy na każdą kieszeń


Co takiego powinniśmy wiedzieć na temat żarówek led, a także czy opłaca się zmienić tradycyjne oświetlenie na takie światło? Jeszcze kilka lat temu światło led było drogie i nie każdy mógł sobie na nie pozwolić. Obecnie sytuacja jednak przybrała nieoczekiwany obrót a typowe żarówki skutecznie znikają z rynku. Co prawda znacznie do tego przyłożyła rękę Unia Europejska oraz jej zaostrzenie norm, odnośnie mocy używanych żarówek. Wielu z nas zmuszonych było do zrezygnowania z popularnych w naszym kraju „setek”, w związku z czym wielu z nas zdecydowało się na nowoczesne rozwiązania.

nowoczesna lampa
Author: Faruk Ateş
Source: http://www.flickr.com
A takim niewątpliwe są żarówki led.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany temat, to odsyłam do www (https://elektryczne.eu/karnisze-elektryczne/) - w tamtym miejscu odnajdziesz interesujące dane, które są szczegółowym omówieniem tego zagadnienia.

Czy warto jednak zmienić typowe żarówki na nowoczesne lampy, a może to tylko trend, który przeminie? Jakie zalety wypływają zposiadania nowoczesnych lamp? Do najważniejszych plusów wspomnianego światła bez wątpienia trzeba zaliczyć ich ekonomiczność oraz trwałość. Nowoczesne ledy potrzebują wybitnie mało energii, dzięki czemu gwarantują o wiele mniejsze rachunki, dodatkowo ich wymiana jest niezbędna bardzo rzadko. Trzeba także dodać, że ich sprawność, czyli ilość dostarczanej energii przekształconej w światło dziennie jest na poziomie 80 - 95%. Tradycyjne świetlówki mają o wiele słabszy rezultat, klarujący się na poziomie między 5 – 10 %. Inną zaletą żarówki led jest możliwość wybrania kierunku światła, możemy zogniskować promień światła bez potrzeby kupna reflektorów. Jakie są najważniejsze obawy dotyczące nowoczesnego oświetlenia?oryginalna lampa
Author: Darkpartment
Source: http://www.flickr.com
Oprócz wielu zalet, z jakich wymieniliśmy zaledwie kilka, należy także wspomnieć o wadach stosowania tego typu oświetlenia. Istotną wadą wydaje się dość wygórowana cena, ta jednak zwraca się po pewnym czasie, ponieważ raz zakupiona żarówka będzie służyła nam bardzo długo i przy tym okazuje się wybitnie energooszczędna.

Chcesz przejrzeć kilka następnych naszych tekstów? Fantastycznie! chcemy zatem donieść, że jesteśmy tutaj - wyszukasz nas w podanym linku.

Innym minusem będzie to, że diody wyświetlają więcej niebieskiego światła aniżeli inne świetlówki, przez co bywa, że możemy odnieść wrażenie, że niektóre przedmioty są wykonane jakby z innych materiałów niż w rzeczywistości. Jak wszystko na świecie, tak samo diody posiadają zarówno wady, jak i zalety. Jednak te drugie zdają się być o wiele istotniejsze.