W jaki sposób ozdobić ściany naszego mieszkania oraz biura


Malowanie ścian, tapety, czy może fototapety? Którą opcję dobrać by aranżacja wnętrz w naszym mieszkanku była wyjątkowa? Z pomocą ścian zdołamy odprawiać czary - sprawić, iż pokój dzienny będzie większy, bardziej interesujący, a konkretne kolory ścian mogą mieć wpływ na nasze samopoczucie.


kwiat
Author: enjosmith
Source: http://www.flickr.com
Podstawowymi metodami ozdabiania pomieszczeń jest pomalowanie ścian a także wykorzystanie tapet lub też fototapety. Pamiętać trzeba jednak, że wzorki na ścianach zmieniają wizualnie proporcje naszego pomieszczenia - poziome paski optycznie poszerzają, natomiast paski pionowe "podwyższają" wnętrza. A co z większymi motywami tapet? Utarło się, iż nie mają wstępu do małych pomieszczeń. Jednak fototapety kwiaty odnajdą się również w M2 - starczy je potraktować jak obraz -> kliknij.

Dzięki nowoczesnym technologiom cyfrowym fototapety nie są dziś tandetnymi obrazami. Posiadają głębokość, co powoduje, iż oddziałują podobnie jak obrazy iluzjonistyczne. Dzięki nim aranżacja pomieszczenia może powodować iluzję obecności jeszcze syfon wannowy bez przelewu cristalstone jednego okna z pięknym widokiem. Fototapety kwiaty to
białe kwiaty
Author: Ares Hsu
Source: http://www.flickr.com
idealny pomysł na upiększenie każdego pomieszczenia. Realistyczne, doskonale odwzorowane barwy i wyjątkowa trwałość - to cechy współczesnych wydruków wielkoformatowych.

Jeśli do tej pory nie eksperymentowałeś w mieszkaniu z fototapetami, warto spróbować. Mieszkanko może wydawać się wizualnie o wiele większe aniżeli jest rzeczywiście, jeśli dobierzemy na ścianę właściwą fototapetę. I odwrotnie, decydując się na fototapetę z przewagą ciemnych odcieni jesteśmy w stanie spowodować wrażenie, że pomieszczenie jest dużo mniejsze.

Ciekawą ofertę mogą stanowić fototapety kwiaty oparte na złudzeniach optycznych. Kiedy spoglądamy na nie, to co jest na nich zaprezentowane wydaje nam się rzeczywiste. Konsumenci, jacy nigdy nie interesowali się tymi produktami, nawet nie zdają sobie sprawy, jak niecodzienne projekty mają wytwórcy fototapet. Osoba, która nie może pozwolić sobie na kosztowne sprzęty i - tej przyczyny - posiada naprawdę skromnie umeblowane pomieszczenie, wybierając fototapetę może je w istocie wzbogacić. Kiedy mieszkanko urządzone jest wyjątkowo skromnie, wówczas sytuując w nim fototapetę uzupełnimy je, uzyskując niezwykle interesujący, przyciągający wzrok efekt.