W jaki sposób ozdobić dom w ciekawy sposób


to wyzwanie nie tylko dla wprowadzających się do pierwszego mieszkania. Pierwsze co nadaje pomieszczeniom klimat jest wydzielenie pokoju i efektywne ozdobienie … ścian. Gołe i jednolite przeważnie utożsamiamy z niewykończonym domem, który jest na etapie rozbiórki lub najmowania.


Kwiaty na tle aglomeracji
Author: Travel Junction
Source: http://www.flickr.com
Wykorzystanie ściany – zazwyczaj przez zajmowanie jej powierzchni – odbywa się stopniowo. Sporo zależy od wykończenia – inaczej czynimy to przy tapetach, inaczej przy kilkuwarstwowym malowaniu. Postawienie na farby wiąże się z wyborem jednego, góra dwóch kolorów, więcej barw sprawiałoby już dziwne wrażenie. W pomalowanym pokoju jednolitość ma swój atut – wszystkie obrazy, tablice, wiszące zdjęcia, czy pamiątkowe półki na tle jednolitej ściany prezentują się całkiem obiecująco.

Inaczej jest z tapetami, popularnymi tym bardziej w pokojach dla dzieci. Z wiekiem
Różowe kwiaty
Author: Anna Panáková
Source: http://www.flickr.com
wymieniamy tapety na malowane pokoje w raczej stonowanym kolorze. Fototapeta dodaje pomieszczeniu życia. Jest bardziej wyrazista niż najbardziej jaskrawa odmiana czerwieni, gdyż przekazuje mieszkańcom wiele różnych odcieni i kształtów. Dla dzieci idealne są postacie z bajek, dla mam i gospodyń tapety z kwiatami, czy warzywami. Te ostatnie sprawiają, że gotowanie i ucztowanie w kuchni staje się bardziej przyjemne.

Połączenie fototapety z ”naturalną” pasją np. kwiatami uczyni z pokoju pomieszczenie naszych marzeń i relaksu.

Zainteresowała Cię ta sprawa? Jeżeli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz w treści (https://tomiservice.pl/kaciki-kawowe). Dla pewnych osób ten artykuł to niecodzienne podejście do niniejszego problemu.

Bardzo dużo ciekawych przykładów fototapet tego rodzaju są w tym miejscu: demural.pl/fototapety/kwiaty. Przeważnie rośliny w domu kładziemy na otwartych balkonach z dostępem do tlenu, ale wyobraźmy sobie kwieciste fototapety, kwiaty w doniczkach na parapetach, a na fragmencie biurka inne dodatki (oczywiście o tematyce kwiatowej). Zbyt mało powietrza, czy słońca – zwłaszcza w zimie – nie eliminuje takich ozdób na chłodne dni.

Jak myślisz? Czy ten temat jest interesujący? Jeżeli tak, to kliknij w odnośnik oraz przeczytaj praktyczne informacje (http://i-posciel.pl/posciel-flanelowa-flanela) - pochłoną Cię totalnie.

Zawsze pozostają sztuczne kwiaty, które, mimo nienaturalności i braku odczuwalnej woni, swą barwą urozmaicą wnętrze naszego pokoju. Kwitnąca lilia, pełen kwiatostan, żółte słoneczniki, a może pęk kwiatu rozmieszczony na całej ścianie? Gusty i kolory to już nasz wybór. Producenci gwarantują dodatkowe efekty barw (sepia, czarno-biały), trój wymiar, ornamenty. I oczywiście odpowiedni materiał.