W jaki sposób stosunkowo szybko można odświeżyć swą łazienkę?


Powzięcie postanowienia o renowacji łazienki oraz całkowicie innej aranżacji tego pomieszczenia nigdy nie jest kwestią prostą, ponieważ chodzi tutaj o znaczne koszty, jak o bałagan, brak miejsca, gdzie można się przemyć.


łazienka
Author: Stefan Krasowski
Source: http://www.flickr.com


W niniejszym artykule spojrzymy na swe łazienki ponownie, nim podejmiemy decyzję, czy z pewnością musimy zmieniać wszystko oraz czy też rzeczywiście konieczne są nowe płytki do łazienki - nad tym musimy się głęboko zastanowić, gdyż może wystarczy jedynie lifting łazienki. Sugerujemy, w jaki sposób zmienić aranżację takiego pomieszczenia bez dużego remontu. Na płytki, które nie wydają głuchego dźwięku można przymocować nowe.

Zajmujący artykuł? W takim razie zachęcamy Cię, byś przeczytał kolejne informacje ze strony (http://www.francke-art.pl/meble-metalowe/stoly/), którą dla Ciebie przygotowaliśmy. Kliknij więc w ten link.

Na stare płytki można by także nakleić odpowiednie dekoracje ucięte przykładowo z samoprzylepnych tapet. Takie wyjście nie jest solidne, jednak daje niezwykle ciekawy rezultat. Stosunkowo mała łazienka osiągnie wiele na przestronności, a znacznie większa łazienka na prezencji.


Innym sposobem na renowację ściany jest wymiana uszkodzonych płytek, natomiast miejsca po nich należy obowiązkowo wypełnić zaprawą klejową oraz po wklejeniu nowych kafelek zostawić wszystko do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny. Ponadto na płytki innego koloru albo wykonanie innych fug przed dla przykładu w kontrastowych barwach. Jeżeli z kolei chcemy przymocować nowe płytki na stare, to najbardziej istotne w tym wypadku jest właściwe przygotowanie powierzchni starych kafelek.
Trzeba przemyć pozostałości środków chemicznych oraz bardzo dokładnie wszystko odtłuścić. Istotne jest także niezwykle staranne oczyszczenie spoin i wykorzystanie odpowiedniego typu kleju lub gruntu o dość wysokiej przyczepności.