W jaki sposób umeblować pokój dziecka - oryginalne pomysły, wskazówki


urządzenie pokoju dziecięcego nie jest prostym zadaniem. Najczęściej spełnia on parę funkcji równocześnie - jest alkową, miejscem zabaw, stąd jego aranżacja musi być porządnie przemyślana.


Tak samo istotne są zatem dobór dominującej kolorystyki, praktyczne meble, jak również umiejętne wkomponowanie w wystrój nietypowych, kształtujących fantazję fragmentów dekoracyjnych.
Trzymając się paru nieskomplikowanych reguł z pewnością sprostamy owemu wyzwaniu. Dobór kolorystyki, w jakiej podtrzymany będzie pokój potomka, ma nadrzędne znaczenie dla kolejnych działań aranżacyjnych. Kierujmy się rodzicielską przezornością i nie eksperymentujmy zbytnio z paletą kolorów. Pomieszczenie musi być radosne, nie zaś wrzaskliwe. Zrezygnujmy z łączenia z sobą nadzwyczaj kontrastowych zabarwień. Męczą one oczy, zaś w pomieszczeniach o małym metrażu potrafią być przytłaczające. Odpowiedniej sięgnąć po jasne kolory, jakie optycznie zwiększą powierzchnię jak też staną się idealnym tłem dla bardziej widocznych fragmentów wystroju, takich jak kolorowa szafa, kobierzec czy też łóżeczko. Miejmy na uwadze, że w dekoracji wnętrz zachowanie wyczucia kolorystycznego warunkuje korzystny wynik końcowy.


Biżuteria Cheetah
Author: Drogerie Natura
Source: Drogerie Natura


Z zyskiem dla budżetu domowego będzie uplanowanie wystroju dziecięcego pokoju w ten sposób, ażeby – przy zmianie jedynie kilku niuansów – pozostał długo efektywny.
Świetnym podejściem będzie wybór modułowych mebli, które zapewniają stopniowe doposażanie wnętrza w nowe fragmenty. Niewysoki stolik do kreślenia z biegiem czasu będzie zastąpiony poprzez biurko biurka nowoczesne z regulowaną wielkością itp.