W jaki sposób umeblować pokój dzienny? Czym się kierować?


Zaaranżowanie pokoju dziennego, to niby nic trudnego - sofa, meblościanka, stolik, odbiornik telewizyjny i salon gotowy. Tyle iż potem nie zawsze wszystko z sobą współgra.


wizytówka meble
Author: Paulo Guereta
Source: http://www.flickr.com
W jaki sposób więc urządzić salon, aby był funkcjonalny, a równocześnie stylowy?


Pokój dzienny pełni mnóstwo przeróżnych funkcji. To w nim wypoczywamy, podejmujemy gości, często konsumujemy posiłki a nawet śpimy. Stąd aranżacja pokoju dziennego nie może być przypadkowa. Im mniejszy salon, tym więcej trzeba włożyć wysiłku, by go prawidłowo zaplanować. Zdaniem projektantów najbardziej funkcjonalny będzie salon o powierzchni 30 m kw., wtedy łatwo jest wydzielić w nim funkcjonalne strefy. Jeśli pokój, który przeznaczacie na pokój dzienny jest mniejszy, powinniśmy pomyśleć o połączeniu go z innym wnętrzem, np. z kuchnią albo hallem. Usunięcie jednej ściany działowej uczyni pomieszczenie przestronniejszym, a sąsiednie wnętrza wcale na tym nie ucierpią. Salon nie powinien być jednak większy aniżeli 40 m kw., albowiem większa powierzchnia nie będzie przytulna.


Nie każdy pokój ma kształt kwadratowy. W pokoju dziennym nietypowy układ będzie zaletą – w naturalny sposób tworzy się kilka stref. Jeśli przy łączeniu pomieszczeń otrzymamy nieckę, możesz wykorzystać ją dla przykładu na biuro inoffice - (coworking warszawa centrum) albo urządzić w niej jadalnię. Istotne będzie jednak, aby komunikacja między strefami biegła pomiędzy nimi, a nie przez nie.


Salon nie powinien stać się węzłem komunikacyjnym, w którym krzyżują się wszystkie drogi domowników. Tak więc do sypialni i toalety powinno się wchodzić z pozostałych pomieszczeń. Salon to Twa wizytówka meble do pokoju dziennego powinny zatem być najwyższej jakości.