W jaki sposób zaaranżować łazienkę niedrogo lecz stylowo?


Każdy z nas chce, żeby jego lokum było jak najbardziej komfortowe i przytulne. Aranżujemy je odpowiednio, troszcząc się o to, żeby każdy element do siebie pasował. Wydajemy mnóstwo pieniędzy na remont, kafelki, podłogi. Następnym elementem jest właściwe umeblowanie. Tak jak pokoje czy sypialnia nie stanowią dużego kłopotu, to co zrobić z łazienką?


Meble do niej są bardzo
łazienka
Author: Thomas Kohler
Source: http://www.flickr.com
skromne, co zrobić aby nabrała ona interesującego charakteru? I jak na tym przedsięwzięciu nie splajtować?
Podstawowym, ważnym faktorem w tym pokoju będą ściany i podłoga, gdyż to pod ich kolor trzeba udekorować resztę. Z tego powodu tez można postawić na prostotę, podstawowe, schludne barwy, umożliwią nam dużą fantazję wtedy, kiedy będziemy nabywać meble łazienkowe. I na tym etapie trzeba zastanowić się, jaki rodzaj pomieszczeń nam najmocniej odpowiada. Bowiem możemy celować w nowoczesność, zakupując komplety mebli do łazienki całkowicie zrobione ze szkła i stali. To wbrew przypuszczeniom nie jest duży koszt, czasami wystarczy zatrudnić szklarza, a rezultat będzie murowany. Pozwoli nam on zyskać więcej światła w środku, dlatego też tym bardziej się sprawdzi w ślepym pomieszczeniu.
Jeśli jesteśmy jednak bardziej fanami przytulnych pomieszczeń, warto postawić na... antyki! Otóż w dzisiejszych czasach, na praktycznie każdej giełdzie staroci odszukamy bez kłopotu różnego rodzaju kredensy z początku ubiegłego wieku, które bez problemu przemienimy w meble łazienkowe. Trzeba jedynie poprosić stolarza o wycięcie otworu na umywalkę. Poza tym ciekawy regał na książki, może z łatwością pełnić funkcję szafki na przybory toaletowe.
łazienka
Author: Thank you for visiting my page.
Source: http://www.flickr.com
Do tego jeszcze kilka interesujących kwiatów, które lubią wilgoć i nie potrzebują za dużo słońca. Można również zakupić gotowe komplety mebli w charakterze kolonialnym, które zapewnią nam podobny efekt co antyki, jednak będą znacznie droższe.


Poza tym, jeżeli zdecydujemy się na taką klasykę, warto uprzednio zaopatrzyć się w staromodną wannę, lub po prostu taką stylizowaną. Można zakupić taką z drugiej ręki, zniszczona i ją przemalować, będzie to opcja tańsza, a efekt niepowtarzalny.
Właściwe meble łazienkowe (okazyjne szafka pod umywalkę na zamówienie od Anir Meble) są istotnym czynnikiem, który kształtuje ogólny klimat naszego pomieszczenia. Nie zawsze trzeba wydawać fortunę na konkretne elementy wnętrza, wystarczy dobry koncept i odrobina kreatywności. Jeżeli jednak mamy dużo pieniędzy, możemy zakupić po prostu gotowe komplety mebli do łazienki.