W jaki sposób zaaranżować pokój dzienny?


Sofa to obowiązkowy mebel w każdym salonie! To właśnie na niej możemy wygodnie usiąść po czym oddać błogiemu wypoczynkowi.


Nie bez znaczenia jest też wygląd tego mebla.


W sklepach wnętrzarskich znajdziemy kanapy rozkładane a także narożniki. W większych salonach prym wiodą narożniki, jakie mają funkcję rozkładania i świetnie sprawdzą się w sytuacjach, gdy potrzebujemy przenocować gości. W ciągu dnia nie zajmie zanadto wiele powierzchni oraz będzie pełniła funkcję siedzenia. Narożnik spełni swą funkcję niezależnie od metrażu pokoju dziennego. Przy narożnym meblu łatwo postawić kawowy stolik, do jakiego każdy będzie miał łatwy dostęp, bez względu od miejsca, jakie zajmuje na narożniku. Hitem stały się kanapy na trzy osoby. Jest to rodzaj mebla, jaki wspaniale się prezentuje, nie zajmuje zanadto dużo miejsca i swobodnie można go ustawić w centralnym punkcie salonu. Bardzo często wybierane są też kanapy z całą masą poduch, na które można nałożyć opcjonalne pokrowce jak też zmieniać warianty kolorystyczne.


zapachy
Author: Paolo Tonon
Source: http://www.flickr.com


Większość nowoczesnych sof ma podłokietniki, które pozwolą komfortowo spędzać czas odtwarzając programy TV. Pamiętajmy również o wyborze odpowiedniego obicia sprzętu! Meble Actona skórzane wniosą do mieszkania powiew wytworności oraz nutkę chłodu, natomiast wyrazista tapicerka pozwoli stworzyć oryginalną aranżację. Ponadto należy pomyśleć o dopasowaniu wyglądu szafki RTV do stylu, w jakim zaaranżowany jest cały salon. Zazwyczaj wybierane są szafki pod telewizor drewniane.
Są uniwersalne, tak samo jak meble (łóżka tapicerowane nowoczesne) w kolorze białym. Najlepiej, gdy szafka będzie miała otwierane szuflady, w jakich będzie można trzymać krążki z ulubionymi filmami albo muzyką.