W jaki sposób zaaranżować sypialnię


Aby mieć zdrowie i powodzenie, trzeba robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i stosownym czasie – mawiają Chińczycy. Tak właśnie ma się sytuacja ze spaniem. Od tego czy dobrze wypoczęliśmy, zależy cały dzień.

Sypialnia to przestrzeń specyficzna nie tylko dlatego , że spędzamy w niej jedną trzecią życia. Decydujące znaczenie ma nawet strona świata na którą wychodzą okna. Musimy pamiętać więc by do spania w domu decydować się na miejsce odosobnione, jak najmniej nasłonecznione oraz położone z dala od hałaśliwego wejścia.
w sypialni
Author: homestilo
Source: http://www.flickr.com
Wskazane strony to północna i zachodnia, o ile oczywiście nie prowadzi tuż obok głośna ulica. Okna od wschodu to pewność szybkiej pobudki. Nie jest to najlepsze rozwiązanie szczególnie dla osób energicznych i zapracowanych.

Z kolei od południa – do pokoju słońce wpada cały dzień, toteż wieczorem jest w niej duszno. Trudno więc zasnąć w niej i zrelaksować się.

Łóżka nie stawiamy byle gdzie. Śpiąc, musimy czuć się bezpiecznie, dlatego też wieszanie półek nad naszymi głowami nie jest wskazane. Postawmy w zamian szafki poboczne, które spowodują, że przestrzeń obok łóżka stanie się o wiele bardziej kameralna i „otuli nas swymi ramionami”.duża sypialnia
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Jaki model łóżka wybrać? Taki, który będzie współgrał z resztą pokoju. Kwestia naszego gustu. Jeżeli preferujemy sielskie klimaty możemy wybrać łóżka drewniane tudzież kute. Jak wiemy to tkaniny „ubierają” wnętrza, więc w duecie z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie prezentowało się pięknie.

Niezwykły nastrój w sypialni wyczarujemy za pomocą paru niedużych lampek stojących lub kinkietów. Otoczmy się ulubionymi przedmiotami, np. zdjęciami, a sypialnia (łóżka metalowe) będzie przyjemna i nastrojowa.

W sytuacji gdy źle czujemy się w towarzystwie koronkowych firan i wyszywanych poszewek spodoba nam się minimalizm. Charakteryzuje się on subtelnymi barwami, oszczędnymi w formie meblami i znikomą ilością dodatków. Projektując pokój, najlepiej zmniejszyć wyposażenie do minimum. Meble mają mieć prostą formę i modernistyczny kształt, więc łóżka z rzeźbionym wezgłowiem nie zdadzą egzaminu.

Musimy także zadbać w sypialni o delikatne światło. Pomieszczenie będzie bardziej przytulne, a w takim zakątku dużo łatwiej uda nam się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu.