W jaki sposób znaleźć najlepsze drzwi do swojego nowego mieszkania?


Drzwi są jak ubrania. Źle „skrojone” po czasie zwyczajnie nas uwierają. I niestety najbardziej znakomite, markowe meble i dzieła sztuki wówczas nie zdołają odwrócić uwagi od owej pomyłki. Francuzi, źle się czują w mieszkaniach bez parkietu w jodełkę, Szwedzi, kochają pobielone deski. A Polacy? Cóż, moglibyśmy się od nich sporo nauczyć, z racji faktu, iż z dopasowaniem drzwi, podłóg czy okien nadal mamy problem. Skąpimy pieniędzy na wysokie listwy przy podłodze, drewnianą podłogę i eleganckie drzwi. A solidna stolarka to podstawa.
drzwi
Author: Nazareth College
Source: http://www.flickr.com
Podstawowa rada: drzwi (https://www.invado.pl/) muszą być spójne z koncepcją mieszkania. Nawiązywać kolorystycznie i stylistycznie do pomieszczeń. Drzwi drewniane, bogato rzeźbione, choć oryginalne, w mieszkaniu minimalistycznym okażą się nietrafionym zakupem . Idealnie wkomponują się drzwi z mlecznego szkła, z aluminiowymi detalami. W stylowych wnętrzach najlepiej wyglądają drzwi wykonane z drewna z widocznym rysunkiem słojów, których forma może być wzbogacona rzeźbieniami, kasetonami lub [oczyszczalnia biologiczna] przeszkleniem np. witrażowym.Funkcja i przeznaczenie pomieszczenia w znacznym stopniu wpływają na rodzaj zastosowanych drzwi. Sypialnię zamkniemy drzwiami pełnymi, aby zagwarantować komfort odpoczywającym domownikom, łazienka powinna być oddzielona drzwiami otwierającymi się na zewnątrz pomieszczenia. Kuchnia i jadalnia to wnętrza, do jakich pasują drzwi wahadłowe, szczególnie funkcjonalne. Jeśli pełne drzwi wydają się zbyt masywne, możemy wybrać przeszklone.


drzwi
Author: Nazareth College
Source: http://www.flickr.com
Jakie drzwi obecnie kupujemy najchętniej? Drzwi z naturalnym fornirem, najlepiej dębowym oraz z drzewa egzotycznego. Dla wymagających występuje też fornir modyfikowany, który mimo, że z prawdziwego drewna, jest tak wykonany, iż rysunek słojów i kolorystyka każdego modelu są identyczne. Nie zapominajmy, drzwi wewnętrzne to zakup na lata, kierujmy się zatem rozsądkiem. Wybierzmy wzór, który będzie pasował do naszego wnętrza, będzie do niego nawiązywał, a przy tym nie opatrzy się po krótkim czasie. Więcej na: