Ważkie wiadomości na temat rozliczeń PIT, zwrotu nadwyżki podatku i zasiłku macierzyńskiego


Wszelka jednostka, która przyjmuje jakieś dochody, winna rozliczyć się z nich z fiskusem. Rzecz jasna swoje środki utrzymania powinniśmy wykazać na stosownym zeznaniu podatkowym, powinno się także sprawdzić, czy liczymy się na bieżącej deklaracji podatkowej. Rozliczenie PIT możemy obecnie zrobić na parę różnorodnych sposobów. Podatnicy zazwyczaj wybierają rozliczenie PIT przez Internet, gdyż jest to bezproblemowy i śmigły sposób na rozliczenie każdego podatku. Niewątpliwie rozliczenie pit poprzez Net nie zajmie nam więcej aniżeli kilka minut, mało tego zrobimy to bez wychodzenia z domu.


pieniądze
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Gdy już rozliczmy PIT, zostaje nam jedynie oczekiwać na zwrot podatku - Cena Biznesu. Ale kiedy zwrot podatku pozyskamy? Jak długo będziemy na niego czekać? Zwrot nadpłaconego podatku winien zostać zwrócony w biegu 3 miesięcy od daty złożenia zeznania podatkowego. Tak więc, jeśli swoje zeznanie podatkowe złożyliśmy 7 kwietnia, to zwrot podatku otrzymamy najpóźniej 4 lipca. Jeśli zaszła konieczność złożenia korekty, wówczas trzy miesiące są liczone od okresu jej złożenia. Czyli jeżeli korektę złożyliśmy na przykład 10 maja, wtenczas zwrot podatku otrzymamy również do 10 lipca. Zwrot podatku może zostać wydawany na nasze konto bankowe, jeśli wręczyliśmy numer konta bankowego, zdoła również pozostać wysłany pocztą na nasz obowiązujący adres zamieszkania.

Zaintrygował Cię opisywany materiał? Jeżeli tak, to użyj źródła (http://maleskrzaty.pl/regulamin/), by zobaczyć więcej zbliżonych informacji. Bez ociągania kliknij więc tu.

Jeśli składamy PIT przez Sieć, wtenczas nasza deklaracja może być rozliczona szybciej, aczkolwiek nie ma reguły, kiedy pozyskamy zwrot podatku - Cena Biznesu. Zdoła to być 2 tygodnie po złożeniu deklaracji bądź też 2 miesiące.


kobieta na urlopie macierzyńskim
Author: Valentina Yachichurova
Source: http://www.flickr.com
Zasiłek macierzyński - suma oraz okres jego przyznawania zdoła być różny i bezsprzecznie zależy od wielu czynników. Śladowa suma zasiłku macierzyńskiego to 1000 złotych, w większości wypadków jest ona przyznawana przez rok. Należy jednak pomnieć, że zasiłek (zobacz wysokosc zasilku dla bezrobotnych) macierzyński może uzyskać jedynie jeden z rodziców, nie zdoła być wypłacany zarazem matce i ojcu - .

Tags: dom, rok, konto