Wanny z dyszami


wanny z hydromasażem

Masaż wodny korzystny jest przede wszystkim w chorobach układu mięśniowego i krążenia, pomaga też w niedomaganiach kostnych i w chorobach gośćcowych.Ponadto, taka kąpiel pozytywnie wpływa na kondycję cery i systemu krwionośnego. Mechanizm działania wanny z hydromasażem nie jest nazbyt skomplikowany.

jacuzzi
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Boki i dno wanny wyposażone są w specyficzne dysze, zasilane prądem. Ich funkcjonowanie polega na aktywowaniu serii małych pęcherzyków powietrza również silnych strumieni wody. Ten masaż uspokaja i relaksuje, co jest ważne po ciężkim dniu. Częsta kąpiel w wannie z hydromasażem możliwa jest w każdym wieku, jednakże osobom w starszym wieku, paniom w ciąży, a również ludziom chorym na serce i cukrzycę poleca się konsultację z lekarzem. Wanny z hydromasażem za zadanie stawiają sobie nie tylko dostarczanie przyjemności (zobacz tutaj). Ich funkcja prozdrowotna jest ewidentna i znana od stuleci.

Jeżeli chodzi o postać i akcesoria tych wanien, wytwórcy prześcigają się w propozycjach. Jest to pozytywne dla odbiorców, bo mają w czym wybierać. Niezależnie od tego, czy użytkownik ma małą, czy wielką łazienkę, do każdej może kupić wannę z hydromasażem.

Producenci proponują wanny prostokątne, okrągłe, proporcjonalne i asymetryczne, prawe czy też lewe, co upraszcza dopasowanie do konkretnego położenia w łazience.Wybór wanny z hydromasażem do małej łazienki jest trudniejszy, nastręcza więcej uwagi. Można również zamówić wannę w opcjonalnym układzie, przystosowanym do własnej łazienki (WWW). Taka wanna będzie jednak wiele droższa od standardowej.

wanna
Author: mixtureusa
Source: http://www.flickr.com
Instalację wanny trzeba powierzyć zawodowcom. Osoba, która ma właściwe uprawnienia elektryczne uczyni to fachowo i bezpiecznie. Ogromnie istotne jest całkowite wypoziomowanie i stosowne odseparowanie wanny od ściany, gdyż wanna z hydromasażem łagodnie drży. Zapobiega to odkształcaniu wanny, lub murów. Wanny z hydromasażem wymagają wyjątkowej dbałości przy utrzymaniu higieny i dezynfekcji. Ażeby to urządzenie długo i odpowiednio służyło posiadaczowi, nie może zapomnieć o tym.