Światło jako ważny element aranżacji.


Światło to znaczący fragment designu. Lampy tworzą atmosferę, pomagają się skupić, służą relaksowi. By aranżacja salonu była kameralna wybierz parę źródeł światła. Już nie obowiązuje reguła, że w salonie koniecznie musi wisieć żyrandol. Wskazane jest użyć zarówno lampy wiszące, stojące, jak i kinkiety.

Nowoczesna, oryginalna lampa
Author: Carlos ZGZ
Source: http://www.flickr.com
Najmodniejsze są współcześnie klasyczne formy, jednak poddane przemianie przez najlepszych designerów. Kultowym od lat formom dodano koloru, połączono w fantazyjne kompozycje. nowoczesne lampy (zobacz lampy stojące do salonu) stojące realizują nie tylko funkcję oświetleniową, lecz również ozdobną. Bawialnia to zazwyczaj największa przestrzeń w naszych mieszkaniach i domach, toteż właśnie w owym pomieszczeniu możemy sobie przyzwolić na dobór jednej większej lampy, albo paru mniejszych. Tutaj światło może i powinno pełnić dodatkowo funkcję estetyczną i stać się fragmentem wystroju wnętrza. Propozycje osiągalne obecnie na rynku dają w tej sferze sporo możliwości i swobody wyboru. Od kilku lat moda w projektowaniu oświetlenia ogromnie się zmienia i ciągle ewaluuje.Nowoczesne lampy stojące zwykle umieszczamy w okolicach kanapy, na jakiej co wieczór siedzimy i czytamy książki, czy oglądamy telewizję - odwiedź stronę . Lampy stojące mają jeszcze jedną wyższość nad pozostałym rodzajem oświetlenia salonu, przynoszą wrażenie prywatności, ponieważ oświetlają wyłoniony detal pomieszczenia, jego skrawek, a nie pełne wnętrze, jak ma to miejsce w wypadku lamp.

Propozycja lamp stołowych jest faktycznie ogromna. Warto jednakże pamiętać, aby lampka miała możliwie największe możliwości regulowania, przynajmniej jeśli chodzi o ramię, oraz abażur. Dzięki temu stale przystosujemy sobie ilość światła, co pozwoli nam na jego odpowiednie ukierunkowanie.

Jeżeli postawimy w salonie lampy o jasnych kloszach, zapewniających klarowne rozproszone światło spowodujemy, że salon będzie wydawał się większy. Prowadząc strumień oświetlenia na sufit, optycznie podwyższymy salon. Jeśli zależy nam na przytulnym, kameralnym klimacie w wielkim salonie, musimy pomyśleć o lampach z abażurami nieprzepuszczającymi światła, jakich snop oświetla ograniczoną powierzchnię wnętrza. NowoczesnNowoczesne (polecamy nowoczesny włącznik światła)ojące powinny mieć odważne kształty i barwy.