Wybieramy meble do ogrodu – co mieć na względzie, by cieszyć się odpoczynkiem na świeżym powietrzu?


Coraz cieplejsza pogoda to sygnał dla właścicieli ogrodów, że mogą zacząć porządkować swoje trawniki oraz zasadzać rośliny. Muszą również zastanowić się nad odpowiednim miejscem do odpoczynku, jeśli do tego czasu nie zaopatrzyli się w drewniane stoły albo leżaki. Kupując meble ogrodowe, tak samo jak w przypadku mebli do domu, musimy zyskać pewność w kilku kwestiach, aby nowy nabytek cieszył nasze oczy oraz był użyteczny.

Salon w mieszkaniu
Author: Carissa Rogers
Source: http://www.flickr.com
Największe znaczenie ma jakość mebli. Stoły ogrodowe powinny służyć nam i na przyjęciu urodzinowym dla dzieci, i podczas spotkania ze znajomymi, gdy chcielibyśmy porozmawiać lub narożniki puszman wypić kawę pod gołym niebem. To samo tyczy się krzesełek i innych elementów małej architektury, za jakimi się rozglądamy – nie za każdym razem będą stać w przyjaznych dla siebie warunkach, zatem muszą być odporne na deszcz i całodzienne słońce. Dobrze też, by nie były za lekkie, gdyż nawet leciutki wiatr będzie w stanie je przewrócić. Z przeciwnej strony nie mogą być za ciężkie, albowiem przeniesienie ich będzie dla nas ogromną trudnością oraz zawsze będziemy potrzebować kogoś do pomocy. Najlepiej jest wybierać stoły i krzesła z drewna, jakie po odpowiednim zabezpieczeniu mogą służyć nawet kilkanaście sezonów - zobacz tu. Jednakże jeśli lubimy zmiany i każdego roku chcielibyśmy cieszyć się nowym wyglądem ogrodu, od nieco za kosztownego na takie metamorfozy drewna lepiej jest odejść na rzecz rattanu, wikliny czy plastiku. Wiklinowe sofy sprawdzą się również na tarasie, a dzięki temu, iż będą stały pod dachem, tak szybko nie wyblakną. Poza praktycznością oraz dobrą jakością coraz bardziej znaczący dla kupujących jest również design mebli ogrodowych, szczególnie dla tych, którzy jak wcześniej zaznaczono, co wiosnę myślą, jakie zmiany wprowadzić w swoim ogrodzie. Pamiętaj tylko, że nie zawsze nowocześnie prezentujące się meble będą komfortowe, toteż sprawdź je przed zakupem.

mieszkanie
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Choć ogród to nie sypialnia, jakiej aranżacja powinna nie pozostawiać nic do życzenia, ponieważ to tutaj wypoczywamy po całym dniu zmagań, to jeśli będzie ładnie urządzona, także da nam dużo radości - sofa Meble Marzenie. Nie ma bowiem nic bardziej przyjemnego niż relaks na leżaku, z ulubioną, zimną kawą i przysłuchiwanie się śpiewom ptaków – tak może wyglądać każde popołudnie. Wystarczy, iż dzisiaj na wieczór zastanowisz się, na jakich meblach ogrodowych ci zależy oraz z przygotowanym konceptem wybierzesz się do sklepu.

Tags: meble, sofy