Wybór właściwych desek podłogowych do ogrzewania


Ogrzewanie podłogowe cieszy się okazałą renomą już od wielu lat. Niemało ludzi decyduje się na ogrzewanie podłogowe, niezależnie od tego, czy mieszkają w domu jednorodzinnym lub w mieszkaniu. Aczkolwiek przy wyborze desek podłogowych przeznaczonych na podłogowe ogrzewanie, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Których? Najlepszym wyborem jeżeli chodzi o deski podłogowe będzie dąb oraz drewno egzotyczne.

drewniana podłoga
Source: pixababy.com
Doskonale sprawdzi się deska warstwowa, jaka charakteryzuje się ogromnie właściwą stabilnością i jest mniej narażona na wynikanie szczelin i rozszczelnianie się. Zobacz to: deska warstwowa Comfortplus. Decydując się na ogrzewanie (kliknij tutaj i dowiedz się więcej) podłogowe zwróćmy czujną uwagę na to, jaki rodzaj drzewa wybieramy. Jak już napomknęliśmy, najlepszym wyborem okaże się rodzimy dąb, a także drewno egzotyczne, takie jak na przykład jatoba albo teak. Unikajmy wybierania buku i klonu kanadyjskiego - gatunki te z pewnością nie nadają się na ogrzewanie podłogowe. Ponadto deska podłogowa na ogrzewanie winna znamionować się jeszcze paroma innymi istotnymi parametrami. Potrzebnie weźmy pod uwagę opór termiczny danej deski podłogowej. Im niższy opór termiczny ma deska na ogrzewanie podłogowe tym wyższa ekonomizacja na ogrzewaniu i mniejsze rachunki do zapłacenia. Do tego zobaczmy czy wybrane przez nas towary posiadają wyborne atesty, certyfikaty, a także gwarancje, jakie są udzielane przez producentów.drewno
Author: Tim Parkinson
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście przed montowaniem takich desek na ogrzewanie, trzeba zadbać o dobre szykowanie posadzki, a konkretniej zrobienie wylewki, dzięki której osiągniemy właściwą, dobrą wilgotność. Instalacja desek na ogrzewanie podłogowe powinien przechodzić kompetentnie oraz fachowo, wobec tego jeśli sami nie wiemy, jak na przykład go wykonać - wskazane jest polecić to zadanie osobie z większym doświadczeniem. Będziemy posiadać wtedy pełne przekonanie, że cały montaż przebiegł profesjonalnie oraz precyzyjnie. To zezwoli nam na długo radować się funkcjonalnym i pożytecznym ogrzewaniem podłogowym, jakie sprawi, iż nasze mieszkanie stanie się jeszcze bardziej komfortowe i przytulne.