Wygodna garderoba w mieszkaniu. Jak ją zagospodarować?


Garderoba w naszych mieszkanie to zazwyczaj osobne pomieszczenie. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie i każdy, kto nawet raz w swoim życiu poznał atuty garderoby, z całą pewnością zawsze będzie jej miłośnikiem. To w głównej mierze szansa na zachowanie porządku jeśli chodzi o ubrania. Łatwo je układać, segregować i zachować we właściwym stanie.

garderoba
Author: KOMANDOR
Source: KOMANDOR
Atutem garderoby jest również to, iż pozwala uwolnić inne pomieszczenia w domu od zajmujących sporo miejsca szaf, półek i innego rodzaju mebli przeznaczonych na trzymanie ubrań. Urządzanie garderoby powinniśmy zacząć od właściwego rozplanowania przestrzeni.

Powinna być pojemna, a o tym w dużej mierze przede wszystkim decyduje jej kształt. Długą i wąską garderobę zapewne trudno będzie właściwie zaplanować. Niezawodnie sprawdzają się garderoby w kształcie kwadratu, gdyż są najbardziej pojemne, a jednocześnie najbardziej wygodne. Poza tym w takich właśnie garderobach bardzo łatwo jest umiejscowić wszelkiego rodzaju szafki oraz półki na ubrania.

Szafa
Author: KOMANDOR
Source: KOMANDOR
Idealne wyposażenie garderoby to kolejna bardzo istotna kwestia. Na szczęście współcześnie posiadamy bardzo dużo różnorodnych możliwości w tym zakresie. Możemy wybierać spomiędzy różnorodnych koszy i szuflad, stojaków, wieszaków czy uchwytów, za sprawą których znacznie łatwiej będzie nam porządkować ubrania.

Nie możemy również zapominać o odpowiednim oświetleniu garderoby. Firmy produkujące wyposażenie do garderoby, zapewniają nam także odpowiednie oświetlenie sufitowe lub też na ścianę, które przeznaczone jest właśnie do pomieszczeń tego rodzaju. Oświetlenie może włączać się automatycznie po otworzeniu drzwi. Oprócz tego jeżeli garderoba będzie służyć nam również jako przebieralnia, należy umieścić w niej także duże lustro, które obejmie całą sylwetkę.

Niezwykle istotnym aspektem jest również odpowiednia wentylacja w garderobie. Jest to jeden z istotniejszych elementów, o którym nie możemy zapomnieć. Niestety czasem brak wolnych przewodów wentylacyjnych we wnętrzu skutecznie nam to uniemożliwia. Jednym ze sposobów zapewnienia idealnej wentylacji w garderobie jest kratka w ścianie pomiędzy garderobą a innym sąsiadującym pomieszczeniem. Temperatura powinna być taka sama jak w sypialni. Z tego względu nie możemy wyprowadzać przewodu wentylacyjnego bezpośrednio przez ścianę zewnętrzną.